گران‌ترین کنسرت پاپ در ایران
کد خبر: ۹۶۶
تاریخ انتشار: 2015 May 24    -    ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
در حالی که چندی پیش مدیر کل دفتر موسیقی از نقش نداشتن دفتر موسیقی در قیمت‌گذاری بلیت کنسرت‌ها خبر داد، گران‌ترین کنسرت پاپ با سقف بلیت 180 هزار تومان برگزار خواهد شد.

کنسرت‌های پاپ معمولا از 40 تا 120 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شوند. اما بلیت کنسرت روزبه نعمت‌الهی در سایت بلیت فروشی اش که در روز 28 اردیبهشت ماه برگزار شد، از 40 تا 180 هزار تومان قیمت گذاری و به فروش رسيد.

پس از کنسرت روزبه نعمت‌اللهی که با سقف بلیت 180 هزار تومان نه تنها در ژانر موسیقی پاپ بلکه در همه گونه‌های موسیقایی که کنسرت‌هایشان برگزار خواهد شد، در صدر قرار دارد؛ کنسرت‌های ارکستر سمفونیک ملی ایران با سقف بلیت 150 هزار تومان در جایگاه بعدی گران‌ترین کنسرت قرار دارد.

چندی پیش پیروز ارجمند  از نقش نداشتن دفتر موسیقی در تعیین قیمت‌گذاری بلیت کنسرت‌ها خبر داد و عنوان کرد که قیمت بلیت کنسرت‌ها را خود شرکت‌های برگزار کننده کنسرت، تعیین می‌کنند.

هرچندقیمت‌گذاری بلیت کنسرت باید یکی از وظایف تشکل صنفی خانه موسیقی باشد که با توجه به شرایط روز این مهم را انجام دهند و یک ضابطه قانونی مشخص و چارچوبی خاص برای انجام این کار، تعریف کنند اما طی سالیان گذشته به دلیل انفعال ساختاری این نهاد، تهیه کنندگان کنسرت‌ها به تشخیص خودشان و بدون هیچ ضابطه قانونی قیمت بلیت کنسرت‌ها را بالا می‌برند.

روزنامه قانون
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر