تقدیر وزیر از مانکن پلاستیکی سوژه «دورهمی»شد+عکس
کد خبر: ۹۶۰۰۸
تاریخ انتشار: 2017 December 30    -    ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
 شب گذشته، مهران مدیری کارگردان و مجری برنامه تلویزیونی «دورهمی» به موضوع فرهنگ سازی در کشور پرداخت.

 
 
مدیری در ابتدای برنامه با بیان تعریف فرهنگ سازی، گفت: فرهنگ سازی کاری سخت و هزینه‌ بر است. اما گاهی سخت هم دیده نمی‌شود به طور مثال یکی از وزرای محترم به یک مانکن پلاستیکی که پوشش مناسبی داشت، جایزه داد؛ یا بعد از این همه حرف و حدیث برای حضور بانوان در ورزشگاه، یک ذهن خلاق به سر مربی مرد تایلندی روسری پوشاند!

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی در درجه اول برنامه ریزی می خواهد. در کشور ما تئوری فرهنگ‌سازی در سطح بالایی وجود دارد و روی کاغذ همه ما آخر فرهنگ سازی هستیم.

مدیری عنوان کرد: هنوز مشخص نشده که گرانی، جریمه مالی محسوب می‌شود یا نه؟! الان جریمه عبور از چراغ زرد ۲۰۰ هزار تومان شده است و در همین چند وقت دقت کردم که گربه‌ها هم چراغ زرد را می بینند، می‌ایستند.

وی افزود: گاهی هم جریمه فرهنگ‌سازی نمی آورد؛ بنزین از ۳۰۰ تومان به ۱۵۰۰ هزار تومان رسید اما هنوز ترافیک جای خود را دارد و هر روز هم بیشتر می‌شود.

در ادامه برنامه، مهدی دارابی مهمان مدیری شد و با اشاره به اینکه متولد سال ۱۳۷۲ است، درخصوص آغاز فعالیت هنری خود گفت: به دلیل اینکه از بچگی موسیقی سنتی گوش می‌دادم، با این نوع موسیقی آمیخته شدم. کلاس خاصی نرفتم و هرچه جلوتر آمدم، پاپ خواندم. در حال حاضر هم یک سال است کارم را به شکل حرفه‌ای شروع کردم.

مدیری به غیاب مسعود جهانی تنظیم کننده و سازنده آهنگ‌های هوروش بند اشاره کرد و دارابی در خصوص همکاری خود با او گفت: موفقیت آهنگ‌های هوروش بند بعد از همکاری با مسعود است. او فارغ از اینکه یک تنظیم کننده است، بسیار آدم دقیق و دوست خوبی است.

دارابی با اشاره به اینکه نتوانست در کنار زلزله‌زده های کرمانشاه باشد، اظهار کرد: به دلیل جراحی کمر نمی‌توانستم نزد زلزله زدگان کرمانشاه بروم، اما هزینه دو کنسرت تهران را برای آنها فرستادیم.

سپس دارابی یک قطعه‌ سنتی به صورت زنده اجرا کرد و درخصوص حواشی کارش و زمین خوردنش در عرصه موسیقی گفت: من بعید می‌دانم که حرفی از زمین خوردنم زده باشم و نشنیدم.

وی افزود: رقابت در فضای موسیقی سخت شده و گوش مردم از موسیقی خوب همکاران پر شده است. مافیا هم در هر صنف و کار وجود دارد. به هر حال برای موفقیت باید بجنگیم و خسته نشویم.

وی در ادامه، بیکاری را یکی از مهمترین معضلات اجتماعی دانست و بیان کرد: خیلی از جوان‌ها هستند که با بالاترین مدرک تحصیلی بیکارند. خود من هم دوران بیکاری را گذراندم.

دارابی درباره اجرای کنسرت‌هایش گفت: کنسرت های ما از شهریور ماه شروع شد. پیش از آغاز اولین کنسرت از ترس داشتم سکته می‌کردم؛ اما همین که به روی صحنه رفتم استرسم تمام شد.

وی در پایان گفتگوی خود با مهران مدیری، عنوان کرد: در زندگی سختی‌هایم خیلی بیشتر از لذت زندگی‌ام بوده و پس انتخاب موسیقی بیشتر هم شده است؛ چراکه دوست ندارم درجا بزنم و یکجا بمانم و همیشه نگران هستم.

دارابی پیش از اجرای قطعه‌ ماه دلم، عینکش را به موزه دورهمی اهدا کرد!
باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار