منتظر«آلودگی هوا» از تعطیلات آخر هفته باشید
کد خبر: ۹۵۸۱۲
تاریخ انتشار: 2017 December 27    -    ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از خروج سامانه بارشی از کشور خبر داد و گفت: طی روزهای آتی جوی نسبتاً پایدار اکثر نقاط کشور را در برمی‌گیرد و ساکنان تهران و کلانشهرها با کاهش کیفیت هوا مواجه می‌شوند.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز از مرزهای شرقی خارج می‌شود و تنها در برخی مناطق شمال شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و بارش پراکنده به‌وقوع می‌پیوندد.

وی ادامه داد: وقوع وزش باد شدید موجب می‌شود تا در برخی از نقاط نیمه شرقی کشور گردوخاک و کاهش دید اتفاق بیفتد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از فردا پنجشنبه جوی پایدار در اکثر نقاط کشور به‌وقوع می‌پیوندد، تصریح کرد: به سبب پایداری جو و سکون نسبی هوا، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش می‌یابد.

به گفته وظیفه، کلانشهرها و به‌ویژه استان تهران در روزهای آتی با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهد شد؛ در روز جمعه نیز در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب کشور، ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اردبیل با 6 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 25 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به 16 درجه بالای صفر رسید.

به گفته وظیفه، جو نسبتاً پایدار تا سه روز آینده در اکثر نقاط کشور باقی می‌ماند و تغییرات آنچنانی در جو کشور ایجاد نمی‌شود.

 
تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار