هند مجوز روزه داری تا مرگ را صادر کرد
کد خبر: ۹۵۷۵
تاریخ انتشار: 2015 September 01    -    ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
یکی از اعمال مذهبی این آیین، "سانتارا" یا روزه مرگ است که شخص به طور کل از خوردن و نوشیدن خودداری می کند تا هنگامی که بدین ترتیب جان خود را از دست می دهد.

دولت هند به پیروان یک اقلیت مذهبی اجازه داد تا با روزه داری به زندگی خود خاتمه دهند.

بر پایه این گزارش، آیین "جین" از قدیمی ترین ادیان موجود در جهان است که تاریخچه آن به بیش از دو هزار و هفتصد سال پیش بر می گردد. آیین جین هدفش را فراهم کردن مسیری به سمت پاکسازی روحانی و رستگاری معرفی می‌کند که بر اساس اعتقادات آنها، این پاکسازی از طریق زندگی بر پایه سنت اهیمسا (پرهیز از آزار هرگونه جاندار) قابل دستیابی است.


یکی از اعمال مذهبی این آیین، "سانتارا" یا روزه مرگ است که شخص به طور کل از خوردن و نوشیدن خودداری می کند تا هنگامی که بدین ترتیب جان خود را از دست می دهد. چندی پیش دادگاه محلی ایالت راجستان این عمل را غیر قانونی اعلام کرده بود که مورد شکایت پیروان این آیین واقع شد.

دادگاه عالی هند پس از مدتها بحث و بررسی اعلام کرد که حکم دادگاه محلی مردود است و پیروان آیین جین می توانند از طریق روزه داری به زندگی خود خاتمه دهند. البته دادگاه عالی هند اعلام کرده که این حکم موقتی است و برای صدور حکم نهایی به مدت بیشتری وقت نیاز دارد.

به گفته پیروان مذهب جین، آیین سانتارا برای هر کسی تجویز نمی شود و تنها افراد مسن و کسانی که به بیماری سخت و لاعلاجی مبتلا هستند از این طریق به زندگی خود خاتمه می دهند.جام
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار