غاری عجیب در ایران که جیغ می‌کشد+تصاویر
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۹۵۷۴۴
تاریخ انتشار: 2017 December 27    -    ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
bato-adv
bato-adv
غارهای زیادی در ایران وجود دارند که شاید هرکدام به نحوی عجیب باشند. یکی از آن‌ها غار آبی سهولان است که جنوب آذربایجان غربی و جاده فرعی مهاباد- بوکان قرارگرفته. غار سهولان شاید به‌اندازه‌ی غار علیصدر عجیب و یا بزرگ نباشد و خبری از قندیل‌های تماشایی غار علیصدر هم در آن نباشد. ولی آن‌قدر جذاب و عجیب هست که تنها در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷۰ هزار نفر را به سمت خود کشانده.

- خیلی‌ها غار سهولان را به جیغ‌های شبانه آن می‌شناسند؛ جیغ‌هایی که در دالان‌های این غار طنین‌انداز می‌شوند. در ابتدا شاید برای برخی این جیغ‌ها ترسناک و یا حتی عجیب‌وغریب بودند، ولی مشخص شد که این جیغ‌ها صدای خفاش‌هایی است که در غار زندگی می‌کنند. اگرچه این خفاش‌ها جاهای تاریک‌تری در غار را برای استراحت انتخاب کرده‌اند. ولی به‌هرحال نور به‌کاررفته در غار خفاش‌ها را اذیت می‌کند که همین علت جیغ‌هایی که در شب شنیده می‌شوند هست.

البته به‌جز خفاش‌ها،‌ پرنده‌های دیگری هم در غار سهولان زندگی می‌کنند. ولی این پرنده‌ها مشکلی با نور ندارند و بیشترشان در سقف این غار زندگی می‌کنند. در طول مسیر بازدید از غار، بعضی جاها قایق شما آن‌قدر به لانه‌ای پرنده‌ها نزدیک می‌شود که حتی با دست می‌توانید آن را لمس کنید.

غار سهولان درمجموع ۶۰۰ متر طول دارد که ۳۰۰ متر آن در خشکی و ۳۰۰ متر دیگر در آب است. البته بعضی‌ها معتقدند که مسیر غار همچنان ادامه دارد، ولی فقط غواص‌ها می‌توانند از زیر صخره‌های انتهایی غار عبور کنند. به‌هرحال، بعد از پیمودن این مسیر ۶۰۰ متری، راهی جز برگشت ندارید.

 
 
الی گشت
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر