وقوع طوفان در تهران تکذیب شد
کد خبر: ۹۵۶۳۲
تاریخ انتشار: 2017 December 25    -    ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور خبر احتمال وقوع طوفان را در تهران تکذیب کرد و گفت: اکنون سرعت وزش باد در تهران 30 تا 50 کیلومتر در ساعت است.

«احد وظیفه» عصر دوشنبه افزود: با ورود سامانه بارشی از غرب کشور امشب شاهد بارش باران در تهران خواهیم بود و فردا وزش باد در تهران آلاینده های جوی را کاهش می دهد.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور بیان کرد: از اواخر روز چهارشنبه این هفته نیز شاهد افزایش غلظت هوا و آلاینده های جوی در شهر تهران خواهیم بود و تا شنبه آینده این وضع ادامه می یابد.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
هفته پایانی آذرماه هوای تهران در شرایط اضطرار قرار گرفت که به تعطیلی مدارس منجر شد اما بارندگی پایان هفته، از غلظت آلاینده ها کاست.

 
ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار