وزش باد در تهران
کد خبر: ۹۵۶۱۲
تاریخ انتشار: 2017 December 25    -    ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
از امروز ‌تا روز چهارشنبه، شاهد کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم بود و بارش در ارتفاعات زاگرس و‌ البرز به صورت برف خواهد بود.

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های‌ پیش‌یابی هواشناسی‌ با ورود‌ سامانه بارشی در مناطقی از غرب و شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و سواحل غربی دریای خزر و تا اواخر وقت امروز در مناطقی از شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می‌شود در مناطقی از جنوب شرق و استان خوزستان نیز باد و گردوخاک و کاهش دید افقی را شاهدیم.
‌امروز شدت بارش‌ها در نیمه شمالی کرمانشاه، غرب همدان، مناطقی از کردستان، شمال زنجان، جنوب آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بود و از اواخر این روز از ناپایداری‌ها در شمال غرب کاسته می‌شود روز سه‌شنبه سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مناطقی از جنوب غرب، مرکز، البرز شرقی و مناطقی از شرق و شمال شرق کشور فعال است و سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید می‌شود.
فردا شدت بارش‌ها ‌در جنوب استان مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، برخی مناطق اصفهان و لرستان است؛ این سامانه ‌روز چهارشنبه در شمال شرق و شرق کشور سبب وزش باد شدید می‌شود و به تدریج از کشور خارج خواهد شد.
‌تا روز چهارشنبه شاهد کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم بود و بارش در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود.
روز سه‌شنبه مورخ 96/10/05‌ بارش باران در نیمه شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و جاده‌های کوهستانی در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.‌
آسمان تهران فردا نیمه ابری گاهی وزش باد شدید به‌تدریج کاهش ابر و کاهش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 16 و 6 درجه خواهد بود.
فردا زاهدان و بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان و ‌ارومیه و همدان با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر و شهرکرد با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز یکم دی‌ماه 27.6 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 37.1 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 74.6 درصد بارش سال گذشته‌ است.
بیشترین میزان بارش در هفته سیزدهم سال زراعی 96-97 متعلق به‌ کیش در استان هرمزگان به میزان 56.9 میلی‌متر بوده است.
کاربران همچنین می‌توانند جزئیات دیگری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند

 
فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار