استادیار اخراجی همراه خانواده‌اش تحصن کرد +عکس
کد خبر: ۹۵۶۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2017 December 25    -    ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸
 یکی از استادیاران دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به اقدام رئیس این دانشگاه مقابل وزارت علوم تحصن کرد.

 سعیدرضا مساح استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت که از صبح با خانواده‌اش مقابل این وزارت‌خانه تحصن کرده است در این زمینه اظهار داشت: دو سال قبل به‌دلایل نامشخصی از دانشگاه اخراج شدم این در شرایطی است که دانشگاه هنوز به بررسی امتیاز بنده تمکین نکرده است.

وی با اشاره به روند طی‌شده از سوی وی تا امروز گفت: تخلف بزرگ دانشگاه این است که پرونده بنده به‌جای بررسی در شورای اجرایی جذب اعضای هیئت علمی در هیئت رئیسه دانشگاه بررسی شد.

استادیار اخراجی همراه خانواده‌اش تحصن کرد

مساح با بیان اینکه در زمان وزارت آقای فرهادی سه بازرس ویژه با حضور در دانشگاه صحت اسناد بنده را تأیید کردند، افزود: دانشگاه علم و صنعت در این شرایط پرونده بنده را بایگانی کرد. هیئت عالی جذب دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزش‌ عالی نیز بعد از بررسی پرونده سه بار به دانشگاه درباره صحت موضوع نامه داد اما رئیس دانشگاه تمکین نکرد. معاون حقوقی وزارت علوم هم موضوع را بررسی کرد و به رئیس دانشگاه درباره اشتغال به کار بنده تذکر داد اما رئیس دانشگاه این موضوع را قبول نکرد.

وی درباره بررسی پرونده‌اش در دیوان عدالت اداری نیز اضافه کرد: مردادماه سال گذشته پرونده بنده در دیوان بررسی شد و چون مدارک کافی در اختیار نداشتم رأی به‌نفع دانشگاه صادر شد. پس از اعتراض بنده و مدارک جدید پرونده به دادگاه بدوی سپرده شد لذا موضوع هنوز در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است.

برخورداری: قانونی عمل کردیم

برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: وزارتخانه در جریان این موضوع قرار دارد. دانشگاه و وزارت علوم با یکدیگر مکاتبه دارند و قرار شده است وزارت علوم طبق قانون در این باره تصمیم بگیرد. قرارداد ایشان تمدید نشده است و دیوان عدالت اداری نظر دانشگاه را تأیید کرده است.
تسنیم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
0
4
ان چه البته بجایی نرسید فریاد بود ...
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
3
0
چه میشه کرد هر چند که باید گفت حقوق هفت هشت میلیونی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها هم حقشون نیست و علت اعتصاب این استاد هم عدم انتصاب در هیئت علمیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
1
4
بسیاری از اعضای هیات علمی برای خودشان وضعی (فساد اخلاقی، باندبازی در جذب عضو هیات علمی، تدریس و تحقیق ناقص و ...) راه انداخته اند و به دلیل قدرتی که دارند کسی (چه دانشجوی مظلوم، چه فارغ التحصیل در شرف استخدام که مظلوم واقع می شود و چه همکارانشان) جرات ندارد به آنها حتی حرفی بزند.
مریخ
|
Netherlands
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
0
0
استاد یار محترم این اعتراض شما راه بجایی نخواهد برد احتمالا یا مدارکی که دانشگاه از شما خواسته نتوانسته اید تهیه کنید و یا با سخنرانی سیاسی در سر کلاس درس جهت انحراف ذهن وانشجو به ضرر کسانی بوده اید که شما انها را نا اهل خطاب میکنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار