ورود سامانه بارشی به غرب کشور از دوشنبه
کد خبر: ۹۵۵۱۰
تاریخ انتشار: 2017 December 24    -    ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
سازمان هواشناسی کشور دوشنبه (فردا) برای مناطقی از غرب و شمال غرب، دامنه های البرز غربی و مرکزی و سواحل دریای خزر و تا اواخر وقت در مناطقی از شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی کرد.

دوشنبه بارش ها در نیمه شرقی کرمانشاه، غرب همدان، مناطقی از کردستان، زنجان و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران شدت بیشتری دارد.

سه شنبه این هفته در غرب و شمال غرب کشور از ناپایداری ها کاسته می شود و فعالیت سامانه بارشی در دامنه های زاگرس مرکزی وجنوبی، مناطقی از جنوب غرب، نواحی مرکزی، البرزشرقی، سواحل مرکزی وشرقی خزر و مناطقی از شرق و شمال شرق کشور ادامه می یابد و سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید دراین مناطق می شود.

در این روز بارش ها در شمال شرق خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان شدت بیشتری دارد.

دوشنبه و سه شنبه بارش در ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز به صورت برف است و در جنوب خوزستان نیز باد و گرد وخاک شدید دید افقی را کاهش می دهد.

این سامانه چهارشنبه در مناطقی از شمال شرق وشرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد می شود و سپس بتدریج از کشور بیرون می رود.
تا چهارشنبه کاهش محسوس دما را در نیمه شمالی کشور را شاهدیم.

همچنین سازمان هواشناسی کشور پیرو اطلاعیه شماره 80 اعلام کرد: به سبب بارش برف لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر و در برخی نقاط تشدید بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به شرح زیر پیش بینی می شود:

دوشنبه چهارم دی ماه: بارش باران در نیمه شرقی کرمانشاه، غرب همدان،کردستان، زنجان و شمال استان های قزوین، البرز و تهران و بارش برف در ارتفاعات البرز.

سه شنبه پنجم دی ماه: بارش باران در نیمه شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، غرب اصفهان و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و جاده های کوهستانی در این استان ها.

 
ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار