مترو تهران مقابل زلزله ۸ ریشتر مقاوم است
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۹۵۴۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2017 December 24    -    ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
bato-adv
bato-adv
محسن هاشمی در حاشیه سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عدم کارا بودن سامانه 137 از سوی یکی از اعضای شورای شهر تهران تذکر داده شد و از مسئولان شهرداری درخواست داریم سامانه 137 را جدی بگیرند چرا که یکی از اعضای شورای شهر تماس گرفته است و این سامانه به درستی عمل نکرده است.

وی ادامه داد: در ادامه این جلسه خوانساری رئیس اتاق بازرگانی مسائل مهمی را از اقتصاد تهران مطرح کردند و اعضا نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

وی درباره زلزله اخیری که در تهران اتفاق افتاد نیز بیان داشت: موضوع زلزله بسیار با اهمیت است و در هنگام وقوع آن نیز شاهد مشکلات متعددی در تهران بودیم. شهرداری تهران بلافاصله کارگروه 14‌گانه را تشکیل و توضیحاتی برای مقابله با زلزله و امداد و نجات مطرح شد.

وی بیان داشت:‌در ادامه این جلسه بررسی طرح الزام شورای شهر تهران مبنی بر تشکیل کمیته ارتقاء ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه شهر تهران به تصویب رسید.

هاشمی ادامه داد: دو پرونده باغات نیز در جلسه شورا به تصویب رسید. این دو پرونده بر اساس رأی کمیسیون ماده 7 باغ محسوب می‌شده و هنگامی که مالک اعتراض می‌کند به صحن شورا می‌آید و در صحن شورا نیز نظر کمیسیون ماده 7 تأیید می‌شود.

وی درباره لغو فروش طرح ترافیک یکساله در تهران نیز اظهار داشت: در فضای مجازی صحبت‌هایی درباره طرح ترافیک و پیشنهاداتی ارائه شده است ولی تا کنون گزارش مکتوبی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران احتمالاً جلساتی با معاون شهردار تهران درباره طرح ترافیک داشته است.

وی گفت: ما نباید نظری بدهیم که باعث تشویش اذهان عمومی شود چرا که تشویش اذهان عمومی بسیار مهم است و دادستانی نیز به این موضوع حساس است.

وی بیان داشت: ما باید از تجربیات دیگر کشورها استفاده کنیم و امیدوار هستیم بتوانیم وضعیت طرح ترافیک را بهتر عمل کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در هنگام زلزله در تهران شاهد ترافیک شدیدی بودیم،‌گفت: متأسفانه تمامی مسائل 24‌گانه به شورا واگذار نشده است و شورای شهر عضو کمیته اضطرار و مدیریت بحران نیستند که باید طرحی ارائه دهیم که اعضای شورا نیز دراین جلسات حضور یابند.

وی افزود: اکثر مسائل تهران در ارتباط با سازمان‌هایی است که ارتباطی با شورا ندارند.

وی افزود: باید قبل از تصویب بودجه سال 97 پیشنهاداتی که درباره طرح ترافیک است به صحن شورا ارائه شود و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اکثر اتوبوس‌های تهران باید به فیلتر دوده مجهز شود، گفت: اکثر اتوبوس‌های تهران گازسوز هستند و باید به سمت برقی کردن اتوبوس‌ها پیش برویم.

وی درباره جلسه‌ای که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشته است، گفت: اولین گزارش را در قالب 22 صفحه شهردار تهران در خصوص آلودگی هوا به رئیس مجلس ارائه داده است و درباره تاب‌آوری تهران در هنگام حوادث نیز گزارش‌هایی تهیه و ارائه خواهد شد.

وی درباره اینکه شورای شهر سیاسی نیست،‌گفت:‌شورای شهر سیاسی نیست ولی بعضی اوقات برخورد سیاسی با آن دارند بنابر این می‌توان گفت که نیت شوراها سیاسی نیست ولی وقتی که در مقابل بعضی‌ها کار سیاسی می‌کنند شورا هم مجبور است پاسخ متقابل بدهد. در اصل در شورا خدمت‌رسانی به مردم در اولویت قرار دارد.

وی درباره مقاوم بودن مترو در مقابل زلزله نیز اظهار داشت: مترو تهران در برابر زلزله‌ای تا 8 ریشتر مقاوم است و تنها اگر بیش از 8 ریشتر زلزله بیاید دچار شکستگی می‌شود و خطر ریزش نخواهیم داشت.

وی بیان داشت:‌تا کنون 105 سوله بحران احداث شده است که بنده معتقد هستم برای 354 محله باید سوله مدیریت بحران ساخته شود.

وی افزود: در حال حاضر 100 ایستگاه مترو داریم که می‌توانیم سوله‌های مدیریت بحران نیز در آنجا بسازیم.

 
فارس
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
0
0
خخخخخخ اره باوع
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر