قدیمی‌ترین راز دریایی استرالیا فاش شد +عکس
کد خبر: ۹۵۴۴۰
تاریخ انتشار: 2017 December 24    -    ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
مقامات استرالیا اعلام کردند که دولت این کشور لاشه اولین زیردریایی خود را در ساحل پاپوا گینه نو کشف کرده و این اتفاق یکی از قدیمی ترین رازهای دریایی کشور را بعد از حدودا یک قرن فاش کرده است.

زیردریایی (AE-1) اولین کشتی متحدین محسوب می‌شد که در طول جنگ جهانی اول و در حالی که در سال ۱۹۱۴ برای جنگ افزارهای آلمانی مشغول گشت زنی بود در شرایطی که هرگز مشخص نشد، غرق شد.

ماریس پاین، وزیر دفاع استرالیا به رسانه‌ها گفت: نیروی دریایی استرالیا به همراه چند نهاد خصوصی طی سیزدهمین تلاش خود، محل استقرار این کشتی ۳۵ خدمه‌ای را شناسایی کردند.

قدیمی‌ترین راز دریایی استرالیا فاش شد

پاین با بیان اینکه مراسم یادبود کوچکی روی کشتی تحقیقاتی که این زیردریایی پیدا کرده برگزار شد و مقامات در تلاش برای تماس با خویشاوندان خدمه کشتی بودند، افزود: ناپدید شدن این زیردریایی فاجعه‌ای برای ملت نورسته ما بود.

دریا سالار تیمی برت، نایب رییس نیروی دریایی استرالیا گفت: امیدوارم آنچه که ما در چند روز گشته انجام داده‌ایم اکنون مرهمی برای خانواده‌ها و بازماندگان خدمه این زیردریایی که از استرالیا، نیوزیلند و انگلیس بودند باشد.

به گزارش دیلی صباح، مقامات به بیان اینکه لاشه در جزایر دوک یافت شده اکتفا کرده و محل دقیق آن را افشا نکردند. دولت استرالیا و پاپوا گینه نو گفته‌اند که قصد دارند از محل کشف این زیردریایی حفاظت کنند.

 
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار