جزئیات لغو احتمالی طرح ترافیک سالانه
کد خبر: ۹۵۴۱۷
تاریخ انتشار: 2017 December 23    -    ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال لغو طرح ترافیک سالانه در سال آینده خبر داد و گفت: با این طرح شهرداری ۵۰۰ میلیارد تومان درآمدزایی خواهد داشت.

محسن پورسیدآقایی در حاشیه مراسم ستاد مدیریت بحران شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره جزئیات احتمال لغو محدوده طرح ترافیک شهر تهران، اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح ترافیک به شکل سنتی در حال اجرا بوده است، بنابراین مشکلاتی نیز برای شهروندان ایجاد کرده و مناطق مرکزی در حال خالی شدن از سکنه بود.

وی با اشاره به اینکه به 100 هزار نفر از شهروندان آرم طرح ترافیک سالانه فروخته می‌شد، گفت: این بی‌عدالتی بود چراکه بیش از 4 میلیون خودرو در تهران وجود دارد که تنها 100 هزار نفر می‌توانند از طرح ترافیک سالانه استفاده کنند، و مابقی مردم باید برای هر روز 40 هزار تومان طرح ترافیک را خریداری می‌کردند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: اینکه سهمیه یکساله به عده‌ای اندک بدهیم، با عدالت منافات داشت و در طرح جدید همه مردم بر اساس ضرورت می‌توانند وارد طرح ترافیک شوند و قیمت طرح نیز کاهش خواهد یافت.

پورسیدآقایی بیان داشت: درصورتی‌که این طرح اجرایی شود، شهروندان تهرانی‌ در ساعات مختلف برای ورود به طرح ترافیک تنها یک‌چهارم این پول را پرداخت می‌کنند.

وی افزود: درنهایت طرحی آماده شده و به شورای عالی ترافیک ارسال شده است تا همه مردم بتوانند در محدوده طرح ترافیک تردد داشته باشند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار داشت: تمامی ابعاد لغو طرح ترافیک سالانه مطالعه شده است و اینکه با چه رقم و چه تعداد آرم طرح ترافیک توزیع شود.

پورسیدآقایی اضافه کرد:‌در طرح جدید مجوز ورود به طرح ترافیک در روز پنجشنبه نیز لغو شده است و مردم می‌توانند راحت‌تر نسبت به تردد‌ در سطح شهر اقدام کنند.

وی افزود: محدوده طرح ترافیک بر اساس نیاز در ساعات مختلف تقسیم‌بندی شده و افرادی که در مناطق طرح ترافیک سکونت دارند، درصورتی‌که تا ساعت 8:30 از محدوده خارج شوند، نیاز به پرداخت هزینه طرح ترافیک ندارند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشت: در طرح جدید کنترل ترافیک راحت‌تر انجام خواهد شد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه مسئله ما در طرح جدید ترافیک تهران درآمدزایی نیست، بلکه قصد داریم ترافیک را توزیع کنیم.

وی بیان داشت: درصورتی‌که شورای عالی ترافیک، این طرح را تصویب کند باید به تصویب شورای شهر تهران نیز برسد.

وی ادامه داد: امسال از فروش طرح ترافیک 350 میلیارد تومان شهرداری درآمدزایی داشت که با طرح جدید درآمدزایی از این حوزه به 500 میلیارد تومان خواهد رسید.

 
فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار