روش غیرمعمول شرکت هواپیمایی برای جبران خسارت مسافران
کد خبر: ۹۵۳۷۲
تاریخ انتشار: 2017 December 23    -    ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
رعایت حقوق مسافر و جبران خسارت مسافران در بروز تأخیر‌های پروازی خصوصأ تأخیر‌هایی که درون‌سازمانی (ناشی از عملکرد و در حیطه اختیارات و وظایف شرکت هواپیمایی) است، از الزامات شرکت‌های هواپیمایی در همه نقاط دنیا است.

به هر حال طبق گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأخیر جزئی از صنعت حمل و نقل هوایی است و مسافران نبود تأخیر را در پرواز‌ها فراموش کنند، اما همین سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت صنعت حمل و نقل هوایی، آیین‌نامه در حوزه تأخیرات پرواز‌های در راستای حمایت از حقوق مسافر ابلاغ کرده است که از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی رعایت نمی‌شود.

یکی از مسافران شرکت هواپیمایی آسمان در اعتراض به عملکرد این شرکت هواپیمایی می‌گوید: در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه امسال مسافر پرواز نجف-تهران شرکت هواپیمایی آسمان بودیم و حدود ۳ ساعت قبل از پرواز هم در فرودگاه حاضر شدیم.

وی با اشاره به انجام با تأخیر پرواز مذکور ادامه داد: متأسفانه از قبل بابت بروز این تأخیر اطلاع‌رسانی به مسافران انجام نشد و زمانی که ما وارد فرودگاه شدیم، این تأخیر اطلاع‌رسانی شد.

این مسافر نجف-تهران بیان کرد: مسافران خردسال و سالخورده زیادی در پرواز ما بودند که همگی در فرودگاه سرگردان شدند و هیچ پاسخگویی و پذیرایی از سوی نمایندگان شرکت هواپیمایی آسمان انجام نشد.

وی بیان کرد: بالأخره پس از ساعت‌ها سرگردانی حدود ۷ ساعت پس از ساعت اصلی درج شده در بلیت، هواپیما پرواز کرد.

این مسافر آسمان افزود: مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان به ما اعلام کردند بابت بروز این تأخیر بلیتی نیم‌بها در مسیر داخلی به مسافران ارائه می‌دهند و البته ضرورت دارد بابت تهیه این بلیت از ۱۰ روز قبل از پرواز به این شرکت هواپیمایی مراجعه و تاریخ پرواز خود را اعلام کنند تا آن شرکت مشخص کند که در تاریخ مذکور امکان ارائه پرواز به این مسافر را دارد یا خیر.

این مسافر گفت: متأسفانه شرکت‌های هواپیمایی در جبران خسارت مسافران در شرایط بروز تأخیرات به درستی و منطقی عمل نمی‌کنند.

وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری است که به نظر می‌رسد این سازمان حاکمیتی در اجرای قوانین و نظارت بر شرکت‌ها به نوعی کوتاهی می‌کند؛ بنابراین گزارش خبرگزاری فارس آماده دریافت و انتشار توضیحات شرکت هواپیمایی آسمان در این‌باره است. 
فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار