با این میوه ها، بیماری ها را از خود دور کنید
کد خبر: ۹۴۵۷
تاریخ انتشار: 2015 August 31    -    ۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
زمانی که فردی بیمار می‌شود، تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن وی، مصرف و سیستم دفاعی فعال‌تر می‌شود که برای تقویت آن، بدن به مواد غذایی مناسب نیاز دارد.

 دوران بهبودي کمي زمان بر است و در اين مدت فرد دچار کم آبي مي‌شود و احساس ضعف و خستگي مي‌کند؛ به ويژه زماني که مي‌خواهد کارهاي فيزيکي يا ذهني انجام دهد. بنابراين بايد تمام ويتامين‌هاي لازم و مواد مغذي از دست رفته جبران شود تا فرد بتواند سلامت خود را به دست بياورد.

به گزارش سايت «MSN» اين امر به خصوص پس از يک بيماري ويروسي يا عفونت باکتريايي اهميت بيشتري دارد زيرا سيستم دفاعي بدن مجبور است سخت‌تر کار کند.

علاوه بر آن آنتي بيوتيک قوي که فرد بايد مصرف کند باعث ضعيف شدن بدن نيز مي‌شود. اما مواد غذايي که باعث بهبودي سريع پس از يک بيماري مي‌شود به شرح زير است؛

    انگور

اين ميوه با افزايش گلبول‌هاي قرمز، انرژي مورد نياز بدن را تأمين مي‌کند.

    سيب

اين ميوه غني از ويتامين C و B کمپلکس است و انرژي بدن را تأمين مي کند و مانع از خستگي مي شود.

میوه‌جات

    موز

ميوه‌اي پرانرژي و غني از منيزيم، پتاسيم و مواد مغذي ديگر است. اين ميوه سرشار از قند طبيعي مانند ساکارز، گلوکز و فروکتوز است.

    هندوانه

غني از ويتامين C است و ۹۰درصد آن را آب تشکيل مي دهد بنابراين از بي آبي بدن پيشگيري مي کند و ميزان انرژي بدن را افزايش مي دهد.

    انبه

از آنجا که هيچ ميوه‌اي به اندازه انبه انرژي زا نيست به آن لقب پادشاه ميوه‌ها را داده‌اند. اين ميوه استوايي غني از فولات، کلسيم، فسفر، روي، پتاسيم، ويتامين C و B کمپلکس است.

    مغز ميوه و ميوه‌هاي خشک

بادام، بادام هندي، بادام زميني، کشمش، خرما و ... انرژي مورد نياز بدن را تأمين مي‌کند. بنابراين روزي يک مشت از آن را مصرف کنيد.
روزنامه خراسان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار