آثار حسادت روی رابطه زناشویی
کد خبر: ۹۴۵۶۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2017 December 15    -    ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
حسادت شما را از احترام، توجه و محبت تهی می‌کند. اگر در رابطه‌ای هستید که دیگری به شما حسادت می‌کند حتماً بخوبی متوجه شده‌اید که چقدر گاهی خودتان را تهی از عشق و علاقه می‌بینید و چقدر از اینکه در معرض تهدید‌های فرد حسود هستید رنجیده‌اید.
 آثار حسادت روی رابطه زناشویی
 
آثار حسادت روی رابطه زناشویی  به گزارش «تابناک باتو»؛ ممکن است آثار حسادت بر روی رابطه زناشویی، از فرد درگیر رابطه انتظارات نامتعارف یا نامعقولی داشته باشید. یا احساس مالکیت و سلطه به دیگری حسادت را در وجودتان برانگیزد. تجربه‌های آزاردهنده در گذشته و ناکامی‌های قبلی، احساس عدم امنیت در رابطه، ترس از خیانت یا کنار گذاشته شدن، ترس از دست دادن کسی که دوستش دارید، حس مالکیت شدید، غیرت و تعصب و تمایل به کنترل دیگری همگی می‌توانند حسادت را تحریک کنند. معمولاً عدم تحمل موفقیت دیگری و تمایل به سلطه گری در رابطه و کنترل فرد با عنوان غیرت و تعصب دو عامل مهم برانگیزاننده حسادت هستند.

حسادت شما را از احترام، توجه و محبت تهی می‌کند. اگر در رابطه‌ای هستید که دیگری به شما حسادت می‌کند حتماً بخوبی متوجه شده‌اید که چقدر گاهی خودتان را تهی از عشق و علاقه می‌بینید و چقدر از اینکه در معرض تهدید‌های فرد حسود هستید رنجیده‌اید.

با وجود حسادت رابطه پر از گلایه‌مندی، خشم، جنگ و درگیری، بحث‌های بی‌پایان، بی‌اعتمادی، افسردگی، حس انتقامجویی متقابل، جوابگویی‌های غیر لازم، واکنش‌های جسمی، تغییرات خلقی شدید دو طرف و رنجش‌های بی‌پایان است. به مرور زمان احساس می‌کنید بی‌خواب شده‌اید، علاقه‌مندی‌هایتان را از دست داده‌اید و حتی ذائقه غذایی‌تان تغییر کرده است. به‌عنوان کسی که به او حسادت می‌شود شاید مجبور شوید برخی از روابط‌تان را محدود کنید، کارتان را رها کنید، موفقیت‌ها و علاقه‌مندی‌هایتان را دنبال نکنید فقط به این دلیل که حسادت برانگیز نباشید. این یعنی قرار گرفتن در یک موقعیت خشونت‌آمیز و پایان رابطه.
 
آثار حسادت روی رابطه زناشویی 
 
با حسادت چه  باید کرد؟

آیا می‌توان بر حسادت غلبه کرد؟ بله اما این نیاز به تلاش و صبر زیادی دارد. مثل احساسات درگیر‌کننده و پیچیده دیگری که تجربه کرده‌اید حسادت هم پیچیده است. اما اگر توانسته باشید بخشی از احساسات‌تان را مدیریت کنید می‌توانید بر حسادت هم غلبه کنید. برای کنترل و درمان حسادت شدید ابتدا باید بپذیرید که چنین احساس و تمایل شدیدی در شما یا دیگری وجود دارد و چنین واکنش منفی‌ای از شما یا شریک زندگی‌تان سر می‌زند. تا زمانی که نپذیرفته‌اید که خشم شما از دیگری ناشی از حسادت است حال خودتان و رابطه بهتر نمی‌شود.

گام به گام پیش بروید

بپذیرید که حسود هستید و این به دیگران بویژه شریک زندگی‌ تان آسیب می‌زند.
درباره ریشه و دلیل حسادت‌هایتان با هم حرف بزنید.
هر طور که می‌توانید عادت کنترل، جاسوسی و مراقبت بی‌وقفه از همسرتان را ترک کنید.

بخواهید تا تغییر کنید…
بپذیرید که نباید دیگران را کنترل کنید.
به محدودیت‌های یک رابطه اهمیت بدهید.
شما نمی‌توانید به اسم شریک زندگی مالک دیگری باشید.
آدم‌ها مستقل از هم زندگی می‌کنند و زندگی زیر یک سقف شما را مالک کسی نمی‌کند زندگی زناشویی تعهد می‌‌آورد اما مالکیت نه.درجایگاه کسی که به شما حسادت می‌شود سعی نکنید چیزهایی که به حریم خصوصی‌تان ربط ندارد را از دیگری پنهان کنید.
اطمینان و حسن نیت‌تان را نشان بدهید.
از یک مشاور کمک بخواهید.

ایران بانو ضمیمه روزنامه ایران

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسماعیل
|
United States
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
2
0
اگر منظورتان حسادت در مفهوم آمریکایی آن است (کنترل زوج) برای زنها خیلی خوب و واجب است. زنها باید مردان خود را کنترل کنند و بدانند که چرا دیر خانه آمده است و یا چرا زود به زود به مسافرت میرود و ... این هم عشق و علاقه زن را نشان میدهد و هم مرد را از خیانت دور میکند، چون اگر اینطور نباشد خیلی از مردها خیانت میکنند. زنان آمریکایی نام این نوع حسادت را حفاظت از شوهر خود مینامند.
ابراهیم
|
United States
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
1
1
همسر آمریکایی من رفت و آمد و کارهای من را کنترل میکند و وقتی به او میگویم تو حسود و شکاک هستی جواب میدهد که اینطور نیست بلکه نشان دهنده عشقم به شوهر و حفاظت از کیان خانواده میباشد. البته اگر شاید اینکار را نیمکرد من وسوسه خیانت میشدم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار