اجازه خانه 13 درصد افزایش یافت
کد خبر: ۹۴۴۳
تاریخ انتشار: 2015 August 31    -    ۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
آمار بانک مرکزی از تحولات قیمت و حجم معاملات بازار مسکن در شهر تهران در مردادماه نشان می‌دهد که شاخص اجاره مسکن در شهر تهران در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 11.2 درصد و در کل مناطق شهری 12.9 درصد افزایش دارد. این در حالی است که میزان رشد اجاره بها در مجموع با روند کاهشی همراه شده است.
 
در ماه مورد بررسی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 3.5 میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد و در مقایسه با مشابه سال گذشته 2.8 کاهش دارد.
 
بنابر آخرین آمارهای بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد رسید که نسبت به تیرماه 11.6 و مرداد سال گذشته 3.2 درصد رشد دارد.
 
این در حالی است که بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مردادماه سال جاری حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم 52.8 درصدی بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. این سهم در مقایسه با مرداد سال گذشته 2.7 درصد کاهش دارد.
 
همچنین در پنجمین ماه امسال از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود 7.6 میلیون تومان و به منطقه یک و کمترین آن با دو میلیون تومان و مربوط به منطقه 18 است.
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار