پرجمعیت ترین کشورهای جهان تا سال 2050
کد خبر: ۹۴۴۱
تاریخ انتشار: 2015 August 31    -    ۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
در آخرین گزارش «دفتر مرجع جمعیت»، ۱۰ کشور نخست جهان که تا سال ۲۰۵۰ با بیشترین رشد جمعیت روبرو می‌شوند، فهرست‌بندی شده‌اند.

اطلاعات منتشر شده در گزارش «دفتر مرجع جمعیت» (PRB) حاکیست که هند در سال ۲۰۵۰ به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان در رتبه نخست این فهرست قرار می‌گیرد و جمعیت آن به یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون نفر می‌رسد.

علاوه بر این رتبه دوم و سوم این فهرست به ترتیب به چین و آمریکا تعلق پیدا می‌کند. همچنین پاکستان تا سال ۲۰۵۰ به ششمین کشور پرجمعیت جهان تبدیل می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که پاکستان رتبه ششم این فهرست را از آن خود کند و تا سال ۲۰۵۰ از کل جمعیت ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفریِ جهان، ۳۴۴ میلیون نفر را در خود جای دهد.

در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۵۰ نیمی از رشد جمعیت جهان در ۹ کشور از جمله پاکستان، هند، نیجریه، جمهوری دموکرات کنگو، اتیوپی، تانزانیا، آمریکا، اندونزی و اوگاندا متمرکز می‌شود.

«ووهونگ بو»، معاون امور اجتماعی و اقتصادی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفت: درک تغییرات جمعیت‌شناختی که در سال‌های پیش‌رو رخ خواهد داد و نیز چالش‌ها و فرصت‌هایی که این تغییرات در مسیر دست‌یابی به توسعه پایدار ایجاد می‌کنند در طراحی و اجرای دستور کار جدید توسعه، نقش کلیدی دارد.

«جنیفر بلانکه»، اقتصاددان ارشد مجمع اقتصادی جهان با ابراز نگرانی نسبت به این گزارش این پرسش را مطرح ساخته که دولت‌ها چگونه مساله رشد جمعیت را مدیریت می‌کنند؟!

به گزارش پاکستان تودی،‌ در صورتی که این کشورها نیازهای رشد جمعیتی را برطرف سازند قادر خواهند بود تا رشد اقتصادی پایدار و شمول اجتماعی را ایجاد کنند. همچنین در حالی که اکثر افراد و کارشناسان با این نظر موافق هستند برای دست یافتن به بهترین شیوه مدنظر هنوز چالش وجود دارد.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار