نجات ۵ ماهیگیر سریلانکایی توسط نفتکش ایرانی +عکس
کد خبر: ۹۳۴۴۶
تاریخ انتشار: 2017 December 03    -    ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
یک فروند کشتی غول‎پیکر شرکت ملی نفتکش ایران جمعه گذشته (۱۰ آذر ۹۶) هنگامی که درحال عبور از آب‎های اقیانوس هند بود، موفق به نجات سرنشینان سریلانکایی یک قایق ماهیگیری واژگون شده در آب‎های این منطقه شد.

سرنشینان این قایق سریلانکایی پس از آگاه شدن از حضور کشتی نفتکش غول‎پیکر ایرانی در منطقه، با علامت دادن به کشتی درخواست کمک کردند که بلافاصله خدمه این کشتی VLCC متوجه این قایق و شرایط بحرانی ۵ سرنشین آن شدند.

محمود باغستانی کاپیتان کشتی نفتکش ایرانی Stream که فرماندهی این عملیات نجات را برعهده داشته است، در تشریح این عملیات توسط این کشتی غول‎پیکر گفت:به محض مشاهده قایق سانحه‎دیده و اطلاع از این‎ حادثه، با تغییر مسیر و کاهش سرعت برای نجات سرنشینان آن، وارد عمل شدیم.

وی با بیان اینکه هنگام عملیات نجات این قایق سریلانکایی، باران سنگینی در حال باریدن بود و دید مناسبی نیز در ابتدا وجود نداشت اضافه کرد: این شرایط جوی باعث شد تا عملیات نجات این ۵ ماهیگیر سریلانکایی حدود ۵ ساعت به طول انجامد.

کاپیتان باغستانی در خصوص وضعیت سرنشینان نجات یافته قایق سریلانکایی نیز اضافه کرد: با وجود آشنا نبودن ۵ ماهیگیر سریلانکایی به زبان انگلیسی و دشواری در ارتباط برقرار کردن، این افراد هم‎اکنون با بهره‎مندی از خدمات رفاهی و درمانی مناسب، در سلامت کامل مهمان ما در کشتی هستند و چهارشنبه ۱۵ آذرماه جاری (ششم دسامبر) در بندر چابهار تحویل مقامات مسوول می‎شوند.

باغستانی ادامه داد: طبق اظهارات سرنشینان قایق واژگون شده سریلانکایی، قایق این افراد ۲ تا ۳ روز در این وضع در دریا سرگردان بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش در حال رایزنی با وزارت امورخارجه و سفارت سریلانکا در ایران برای انجام مراحل انتقال این افراد است افزود: مقامات سفارت سریلانکا در ایران امروز یکشنبه (۱۲ آذر ۹۶) با حضور در شرکت ملی نفتکش ایران و تماس با کشتی Stream با این ۵ تبعه کشور خود، صحبت و اطلاعات لازم را درخصوص هویت و محل زندگی این افراد به منظور انجام هماهنگی‎های بعدی کسب کردند.

کشتی Stream متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران، یکی از بزرگترین کشتی‎های نفتکش جهان است که با ۳۳۳ متر طول، ۶۰ متر عرض و ۳۰.۵ متر ارتفاع، ۳۱۷ هزار تن ظرفیت دارد.
تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر