حراج سکه تا چه زمانی ادامه دارد؟
کد خبر: ۹۳۲۹۹
تاریخ انتشار: 2017 December 02    -    ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
مسعود سلیمانی با اشاره به اینکه در دو روز نخست حراج سکه در بانک کارگشایی ۵ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی و نیم بهار آزادی فروخته شده است، اظهار کرد: در روز نخست، بسته‌های ۲۰ قطعه‌ای سکه به حراج گذاشته شد، اما در روز دوم، بسته‌های ۵۰ قطعه‌ای نیز اضافه شد و در ادامه بسته‌های حاوی ۱۰۰ قطعه سکه نیز عرضه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون پنج هزار سکه در قالب ۱۲۰ فقره رسید در دو حراج گذشته فروخته شده است، ادامه داد: بجز یک مورد که آن هم ناشی از بی اطلاعی خریدار بود، تمام قیمت‌های اعلام شده در حراج بانک کارگشایی، زیر قیمت بازار بود و نتیجه آن نیز کاهش قیمت سکه در بازار آزاد بوده است.

به گفته سلیمانی، لحظاتی پیش از شروع حراج سکه در روز نخست، نرخ سکه تمام بهار آزادی در بازار یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود، اما با آغاز حراج، این قیمت در بازار به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

وی اظهار کرد: قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تا یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان نیز رسید که نشان می‌دهد حدود ۱۰۰ هزار تومان از حباب سکه خالی شده است.

رئیس بانک کارگشایی تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می‌یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

تسنیم
برچسب ها: حراج سکه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار