وضعیت حدود ۲۰ زائر اربعین هنوز مشخص نیست
کد خبر: ۹۲۹۱۷
تاریخ انتشار: 2017 November 28    -    ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
سرکنسول ایران در کربلا اعلام کرد: به نظر می‌رسد وضعیت کمتر از ۲۰ نفر از زوار اربعین به درستی مشخص نیست.

میرمسعود حسینیان در مورد اخبار منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر گم شدن برخی از اتباع ایرانی در عراق در جریان برگزاری اربعین حسینی و انتشار عکس‌هایی از آن‌ها در فضای مجازی اظهار کرد: در زمان برگزاری این مراسم مجموعه‌ای از نمایندگی‌های ایران در عراق، شهرداری و عتبه مقدسه موضوع گم شدگان را پیگیری می‌کردند و از دیگر سو تعدادی از راهنما‌های زوار و کیوسک‌های اطلاع رسانی در نقاط مختلف عراق به خصوص در مسیر نجف و کربلا و همچنین در این دو شهر مستقر شده بودند و به زوار خدمات ارائه می‌کردند. تعداد زیادی از زوار به خاطر پیگیری وضعیت گم شدگانشان به این افراد مراجعه کردند و خوشبختانه به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

این دیپلمات ارشد ایرانی در عراق افزود: آمار روزانه مراجعه به این کیوسک‌ها به بیش از هزار نفر می‌رسید و همانطور که اشاره کردم تعداد زیادی از گم شدگان به خانواده‌ها و یا کاروانهایشان ملحق شدند. برای ۷۰۰ نفر از گم شدگان نیز که به صورت تنها سفر کرده بودند و نتوانستیم کاروانی برای آن‌ها پیدا کنیم اتوبوس‌هایی را گرفتیم و آن‌ها را به کشور منتقل کردیم.

وی ادامه داد: در این ارتباط براساس آخرین آماری که مربوط به چند روز اخیر است، ۲۰ درخواست از نمایندگی‌های داخل به تمامی نمایندگی‌های ایران در عراق ارسال شده است و از ما خواسته شده که وضعیت این زوار را پیگیری کنیم.

سرکنسول ایران در کربلا گفت: البته باید به این موضوع توجه داشت که با توجه به اعتبار ۳۰ روزه روادید اربعین حسینی ممکن است برخی از زائران از نجف و کربلا به سامرا و دیگر اماکن مقدس عراق سفر کرده باشند و نباید در مورد وضعیت آن‌ها نگرانی داشت.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر