رازی که جیمز کامرون درباره «تایتانیک» فاش کرد +عکس
کد خبر: ۹۲۹۰۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: 2017 November 28    -    ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
به گزارش ای‌تی، جیمز کامرون سازنده فیلم پرفروش «تایتانیک» سرانجام به این سوال پاسخ گفت که چرا در آخرین صحنه فیلم، رز تلاش نمی‌کند تا به جک روی دری که در آب شناور بود، جایی بدهد؟

کامرون با پاسخ به این پرسش دل برخی از مخاطبان را هم به درد آورد.

وی در گفتگویی با ونیتی فر، در پاسخ به این که چرا رز جایی برای جک روی در شناور در آب باز نکرد؟ گفت: جواب خیلی ساده و در صفحه ۱۴۷ فیلمنامه نوشته شده است. آنجا ذکر شده جک می‌میرد... همین.

تایتانیک

کامرون افزود: این خیلی ابلهانه است که حالا بعد از ۲۰ سال بیاییم بنشینیم در این باره حرف بزنیم.

سازنده «تایتانیک» گفت: اما در عین حال این نشان دهنده این است که جک آنقدر برای مخاطبان عزیز بود که دیدن مرگ او این همه آنها را اذیت کرده است.

وی افزود: اگر او زنده می‌ماند، فیلم بی‌معنی می‌شد... این فیلم درباره مرگ و جدایی است؛ او باید می‌مرد. حالا چه این طور، چه با افتادن یکی از دودکش‌های بزرگ کشتی روی او، جک باید می‌رفت. این هنر است، اتفاق‌ها باید به دلیل هنری رخ دهد، نه برای دلایل فیزیکی.

کامرون که در عین حال به عنوان فردی اهل صحت علمی شناخته شده است، از نظر فیزیکی نیز از خودش و فیلمش دفاع کرد و گفت: من با یک تکه چوب روی آب بودم و دو روز افرادی را روی آن امتحان کردم و دیدیم در چنان شرایطی تنها آن تکه چوب می‌تواند از یک نفر حمایت کند و این به معنی آن است که رز در غیر این صورت نمی‌توانست در آب ۲۸ درجه زیر صفر به مدت سه ساعت باقی بماند تا کشتی نجات بتواند به او برسد.

نتیجه گیری کامرون در نهایت چنین بود: ما خیلی خیلی دقیق سعی کردیم آنچه را در فیلم می‌بینید در بیاوریم. آن زمان -همان طور که حالا- باورمان این بود که تنها یک نفر می‌توانست در آن شرایط زنده بماند.

البته این نخستین بار نیست که کامرون این بحث را تقریبا رها کرده و سال ۲۰۱۲ نیز که گروهی خواسته بودند ثابت کنند برای هر دو شخصیت فیلم روی در جا بود، او سعی کرد نشان دهد که این امکان پذیر نبود. البته این بار او جبهه متفاوتی گرفت و بر این نکته تکیه کرد که از نظر داستانی جک باید می‌رفت.

بنابراین نتیجه‌ای که از همه این حرف‌ها گرفته می‌شود این است که جک باید می‌مرد تا هواداران فیلم، به عنوان یک فیلم کلاسیک، هنوز بعد از ۲۰ سال برای از دست رفتن او غصه‌دار باشند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
1
1
همون اول که چوبه رو پیدا می کنن جک هم سعی می کنه بره بالا...ولی چوبه غرق می شه و رز تقریبا میفته تو آب... جکم از رز عذرخواهی می کنه و فقط ازش می گیره.
مریخ
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
1
5
فیلم تایتانیک بسیار زیباست
داستان طبقه بندی انسانها طبق فقیر متوسط و غنی در یک کشتی مرفه در حالی که موقع مرگ هیچ تفاوتی با هم ندارند و عاقبت همه یکی است و این بزرگترین درس تایتانیک است
خیانت زنی به شوهرش نشان میدهد ممکن است افراد پولدار با پول زنی زیبا بدست بیاورند اما هیچگاه عشق خریدنی نیست
عده ای موزیسین اهنگ مرگ مینوازند
ترس انسانها در برخورد با مرگ و برخی ان را با اغوش باز ان را میپذیرندمثل کاپیتان اسمیت
کشتی با ان عظمت در برخورد با یک کوه یخی به دونیم تبدیل و در اعماق اقیانوس ارام گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
1
9
ملت دنبال آینه بغل هواپیمان
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
0
2
فقط اون قسمتش که در راهروهای آب گرفته طبقات زیرین شخصی از دیگری راه دسترسی به عرشه را می پرسد و در پاسخ می شنود: "تمام راه ها به دریا ختم می شوند."
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
4
1
کلا فیلم چرتی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
1
1
فیلم خوبی بودنشون داد ک اگر میخوای زنده بمونی ب زنا اعتماد نکن والاااااا دروغ میگم اگه اون رز نفله نبود الان جک بابابزرگ بود اگر من جاییی جک بودم ی لگد میزدم ب رز خیال راحت کلا هم بی چشمو رو بود رز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
2
شخصیت جک خیالی بود و تو خیالات رز وجود داشت باور نمیکنید یه بار دیگه فیلمو ببین
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر