آمار پذیرفته شدگان در تکمیل ظرفیت کنکور 96
کد خبر: ۹۲۷۵۴
تاریخ انتشار: 2017 November 26    -    ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
 حسین توکلی با اشاره به آغاز انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال 96، از شب گذشته اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش برای پذیرش دانشجو در ظرفیت‌ رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی رشته‌های دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس دانشگاه فرهنگیان، پردیس‌های خودگردان و ظرفیت مازاد علوم پزشکی در آزمون سال 96 به همراه جداول رشته‌های تحصیلی بر روی سایت این سازمان قراردارد.

 

وی افزود: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 96 که علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره‌های مربوط باشند می‌توانند برای کسب اطلاع از رشته‌ها و دانشگاه‌های موجود در این مرحله به اطلاعیه سازمان سنجش مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: براساس ضوابط فقط داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری حاضر بودند حتی افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند می‌توانند حداکثر 50 کدرشته محل را از میان رشته‌های گروه آزمایشی مربوط انتخاب و آن را به ترتیب اولویت و علاقه مرتب و از‌ شنبه 4 آذر 96 تا ‌شنبه 11 آذر 96 به مدت یک هفته با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت کنند.

توکلی بیان کرد: در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 96 در مجموع 13 هزار و 707 نفر برای یک هزار و 359 کد رشته محل پذیرش می‌شوند.

وی ادامه داد: براساس درخواست برخی دانشگاه‌ها در خصوص پذیرش دانشجو در کدرشته محلهای تحصیلی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی است. البته به جز دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی علاقمندانی که در آزمون سراسری سال 96 ثبت‌نام کرده یا نکرده‌اند، می‌توانند با مطالعه دفترچه مربوط نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان لازم است در انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ فرهنگیان به شرایط و ضوابط این‌ دانشگاه (به ویژه داشتن نمره کل 6500 و بالاتر و حداقل معدل کل دیپلم 15)، مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته توجه کنند.

تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر