شروع تمرین یک ساله برای شبیه سازی زندگی در مریخ+عکس
کد خبر: ۹۲۲۳
تاریخ انتشار: 2015 August 29    -    ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵

تیمی از افراد استخدام شده توسط ناسا، زندگی در نزدیکی یک آتشفشان غیرفعال در هاوایی را برای شبیه سازی زندگی در مریخ آغاز کرده است. 
 
به گزارش بی بی سی، تجربه زندگی در انزوا، که از روز جمعه شروع شد و یک سال طول می کشد، طولانی ترین تلاش در نوع خود خواهد بود. 


 
کارشناسان تخمین می زنند که یک ماموریت انسانی به سیاره سرخ می تواند یک تا سه سال وقت ببرد. 
 
این تیم شش نفره زیر گنبدی در فضای محدود بدون دسترسی به هوای بیرون، غذای تازه یا داشتن حریم خصوصی زندگی خواهد کرد. 

 

این گنبد ۱۱ متر قطر و ۶ متر ارتفاع دارد. سفر به بیرون گنبد فقط با لباس های مخصوص فضایی انجام خواهد شد. 
 
یک اخترزیست شناس فرانسوی، یک فیزیکدان آلمانی و چهار آمریکایی - یک خلبان، یک معمار، یک خبرنگار و یک دانشمند خاک شناسی - اعضای این تیم هستند. 
 
این مردان و زنان هر کدام یک تخت کوچک و یک میز در داخل اتاق های خود خواهند داشت. آذوقه آنها شامل پودر پنیر و کنسرو تن خواهد بود. 
 
ماموریت ها به ایستگاه بین المللی فضایی در مدار زمین شش ماه طول می کشد. آژانس فضایی آمریکا اخیرا زندگی در انزوا - در دو دوره چهار ماهه و هشت ماهه - را آزمایش کرده است. 

 

درحالی که سایرین بر مشکلات تکنیکی و علمی سفر مریخ تمرکز دارند، تجربه زندگی در انزوا به عنصر انسانی آن و مشکلات ناشی از زندگی در فضای تنگ می پردازد. 
 
کیم بینستد از محققان ناسا گفت:‌ "فکر می کنم یک درس این است که واقعا نمی شود از تنش میان افراد پرهیز کرد. این اتفاقی است که در این ماموریت های طولانی اتفاق خواهد افتاد، حتی وقتی بهترین افراد کنار هم باشند."

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار