مقصر حادثه معدن یورت آزادشهر معرفی شد+عکس
bato-adv
کد خبر: ۹۰۸۱۳
تاریخ انتشار: 2017 November 06    -    ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
رئیس کل دادگستری استان گلستان: کارفرما به علت رعایت نکردن الزامات قانونی برای ایمنی معدن یورت آزادشهر، مقصر حادثه شناخته شد.
 
هادی هاشمیان افزود: بازرس این پرونده، شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق را به عنوان کارفرمای کارگاه به علل نبود سیستم تهویه مناسب و کافی در تونل، نبود مسیر های کمکی برای کمک به تهویه تونل ، ارائه ندادن آموزش های لازم و کافی نبودن نظارت بر کارگران برای  جلوگیری از ایجاد شعله یا جرقه داخل تونل، مجهز نبودن لوکوموتیوها به تجهیزات رادیاتور اگزوز و نبود تشکیلات امداد و نجات و مدیریت بحران در معدن ، صد در صد مقصر شناخت.
 
مقصر حادثه معدن یورت آزادشهر معرفی شد 
 
وی افزود: با پایان ایمن سازی تونل محل انفجار و خروج دو لوکوموتیو موجود در تونل ، گروهی شامل  بازرس وزارت کار ، بازپرس پرونده و نیروی انتظامی، این تونل و لوکوموتیوهای داخل آن  را بررسی کردند و نتیجه ی کارشناسی را  به شعبه ای که پرونده این معدن در آن در حال رسیدگی ست ارائه دادند.
 
هادی هاشمیان افزود : گزارش کارشناسی به طرفین پرونده اعلام می شود و پس از انجام  آخرین دفاعیات طرفین ، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده خواهد شد.
 
به گفته ی هاشمیان از جنبه ی خصوصی جرم ، دیه ی همه جانباختگان پرداخت شد و رسیدگی به این پرونده از جنبه ی عمومی جرم ادامه دارد.
 
هاشمیان بار دیگر به مردم استان و خانواده های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد ؛ دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند بدون اغماض برخورد می کند.
 
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.

صداو سیما
برچسب ها: معدن یورت ، انفجار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر