کدام ستارگان جهان به ایران می آیند+عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۹۰۵۹
تاریخ انتشار: 2015 August 27    -    ۰۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۵
روزگاری که هنوز فوتبال تحت سلطه رونالدو و مسی قرار نگرفته بود ستارگانی وجود داشتند که عشق مردم را به فوتبال و نگاهشان‌ را به ساق‌های جادویی‌شان گره می‌زنند.

 همان‌هایی که در کودکی نامشان را فریاد می‌زدیم و در کوچه پس کوچه‌های محله‌مان با پوشیدن پیراهن‌ آنها برای دنبال کردن توپ پلاستیکی انرژی می‌گرفتیم.

ستارگانی که اگر چه دیگر مدتی است که درخششان، کهکشان فوتبال را روشن نمی‌کند ولی حتی تصور کردنشان هم در ورزشگاه آزادی، هیجان انگیز است .

جمعه یک روز خاص برای عشق فوتبال‌هاست روزی که ستارگان فوتبال در ورزشگاه آزادی،  ما را به قلب تاریخ سوق می‌دهند به پس کوچه‌های محله مان و توپ پلاستیکی و پیراهن اسطوره‌ها.

کمتر هوادار فوتبال ایتالیا را می‌توان یافت که با جامی که کاناوارو در برلین بالای سر برد، خاطره نداشته باشد .

جام جهانی 2006 و قفل دروازه ایتالیا با حضور یک مدافع خوش استیل و محکم جلوی بوفون، بازی فینال و ضربات پنالتی مدافع مستحکم ایتالیا،  خونسرد و دست به سینه در میانه میدان ایستاده و پیرلو به او تکیه داده تا در این ضربات مرگبار ، توان ایستادن روی پاهایش را داشته باشد.

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

 پنالتی آخر، چهره آرام کاپیتان، فابیو گروسو، فابین بارتز و توی دروازه تصاویری که از یاد نخواهیم برد .ایتالیا قهرمان جام جهانی شد و کاپ قهرمانی در دستان کاپیتان کاناوارو قرار گرفت.

 کمتر مدافعی را در تاریخ فوتبال می‌توان یافت که مثل کاناوارو، توپ طلا برده باشد .دیدن دوباره او در زمین فوتبال حتی از تلویزیون هم هیجان انگیز است چه برسد به ورزشگاه آزادی و جلوی چشمانمان .

صاحب ران های غول پیکر، دیگر بازیکنی است که می‌توان از بازی کردنش در  روز جمعه لذت برد، چپ پای تکرار نشدنی فوتبال برزیل، زننده ضربات آزاد مرگبار ، دور خیز بلند، قدم‌های کوتاه و یک شوت محکم قوس دار که کابوس هر دروازه‌بانی بود.

 هواداران فوتبال برزیل،   ضربه کاشته عجیب او  را در بازی برزیل و فرانسه در  سال 1997 از یاد نمی‌برند .بارتز قطعا تا قبل از آن چنین گلی را دریافت نکرده بود تغییر مسیر عجیب توپ و کنج دروازه فرانسه .مدافع چپ کوتاه قامت و سرعتی برزیل در جام جهانی 2002 همراه تیمش قهرمان شد .

کاش در بازی جمعه هم یکی از آن ضربه کاشته‌هایش را بزند با دور خیز بلند و قدم‌های کوتاه.

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

 اولین خاطره‌ای که ما ایرانی‌ها با شنیدن نام لوییز فیگو به یاد می‌آوریم، جام جهانی 2006 و پای حسین کعبی است که صورت فیگو را نشانه گرفته بود.

 صحنه‌ای که ما از یاد نخواهیم برد و بعید است خود فیگو هم ضربه سه امتیازی کعبی را از یاد ببرد اما بقیه مردم دنیا با شنیدن نام فیگو نقل مکانش از بارسلونا به رئال مادرید را به یاد خواهند آورند فیگو آن زمان تک ستاره کاتالانها‌ محسوب می‌شد و طرفداران این تیم، او را به اندازه یک قدیس‌ می‌پرستیدند اما به یکباره سر از تیم رقیب درآورد و آن قدیس تبدیل به شیطانی هنوز برای کاتالا‌نها شد.

 قطعا نمایش برنده توپ طلا و بهترین بازیکن سال فیفا در ورزشگاه آزادی می‌تواند جالب باشد و البته تقابلش با حسین کعبی!

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

عینک معروف ادگار داویدز باعث شده بود او را در دوران کودکی یک بازیکن خاص بدانیم و خیلی زود از طرفدارانش‌ شویم. داویدز همیشه یک بازیکن خاص بود، نه فقط به دلیل چهره متفاوت و جالبش!

 سبک بازی این هافبک جنگنده هلندی طوری بود که نه فقط طرفداران یوونتوس و تیم ملی  هلند، بلکه اکثر فوتبال دوستان، عاشقش بودند دیدن دوباره این هافبک فضایی در زمین فوتبال می‌تواند ما را به نوستالژی دوران کودکیمان برگرداند.

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

نام یک گلزن قهار هم در بین مسافران تهران دیده می‌شود مهاجمی که گلزنی در ذاتش بود و با پا و سر، همه جوره گل می‌زد.

 پاتریک کلایورت، مهاجم سال‌های نه چندان دور لاله‌های نارنجی .

همیشه تیم ملی هلند و بازیکنان هلندی را اکثر فوتبال دوستان دوست  داشته اند.

 مخصوصا هلند جام جهانی  98 که با داشتن بازیکنان بزرگ و البته پاتریک کلایورت در خط حمله می‌رفت که به فینال جام جهانی برسد.ولی ضربات پنالتی  آنها را از حضور در فینال محروم کردند و برزیل به جای آنها مقابل فرانسه قرار گرفت .

حال باید دید گلزن سابق بارسلونا در آزادی هم می‌تواند به ما هنرش را نشان بدهد؟

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

 دو تن از بهترین مدافعان  تاریخ رئال‌مادرید هم جمع در آزادی هستند میشل سالگادو و فرناندو هیرو سالگادو که سال‌های زیادی سمت راست رئال‌مادرید و تیم ملی اسپانیا را بیمه کرده بود و هماهنگ کننده اصلی تیم ستارگان جهان برای حضور ایران است .دیدن فرناندو هیرو هم برای طرفداران متعصب رئال‌مادرید،  می‌تواند جذاب باشد کاپیتان سابق قوهای سپید برنابئو که با این تیم به افتخارات زیادی دست یافت.

ستاره‌های دست نیافتنی روی چمن آزادی +تصاویر

 غیر از این ابر ستاره‌ها، ستارگان دیگری هم هستند که روز جمعه زمین آزادی را نورانی می‌کنند .

بودو ایلگنر دروازه‌بان آلمانی  که در سال 1992 هم با تیم کلن به تهران آمده بود و با تیم ملی بازی کرد و اولین دروازه‌بان تاریخ که در فینال جام جهانی گلی دریافت نکرد.

 ویتور بایا، دروازه‌بان محبوب پرتغالی‌ها و تیم بارسلونا، فرناندو کوتو کاپیتان پر سابقه پرتغال، یاری لیتمان، بهترین بازیکن تاریخ فنلاند، بهترین گلزن تاریخ باشگاه آژاکس ، پدرو پائولتا مهاجم سابق تیم ملی پرتغال، کریستین کارمبو بازیکن سابق رئال و مارسل دسایی بازیکن غنایی الاصل تیم ملی فرانسه و تیم‌های میلان و چلسی از جمله این ستارگان هستند.

 هیچ کدام از آن پسر بچه‌هایی که پیراهن آبی‌- اناری شماره 10 مسی را در زنگ ورزش می‌پوشند و موهایشان‌ را شبیه رونالدو درست می‌کنند معجزه‌های این ستارگان‌ در زمین فوتبال را به یاد نمی‌آورند .

اما قدیمی‌ترها پیراهن فیگو را می‌پوشیدند و با استیل روبرتو کارلوس شوت می‌زنند در بازی های کامپیوتری به عشق چهره  داویدز با تیم یوونتوس بازی می‌کردند و در کارت بازی ها ارزش زیادی برای عکس کاناوارو قائل بودند.

اسامی برخی از بازیکنان تیم ستارگان جهان؛

1-فابیو کاناوارو

 ملیت: ایتالیا  

بازی ملی: 136

 گل ملی:2

باشگاه‌ها: ناپولی، پارما، اینتر میلان، یوونتوس، رئال‌مادرید، الاهلی امارات

2-روبرتو کارلوس

 ملیت: برزیل

بازی ملی: 125

گل ملی: 11

باشگاه ها: پالیمیراس، اینتر میلان، رئال‌مادید، فنرپاغچه، کورینتیاس، آنژی ماخاچکارا

3-لوئیز فیگو  

ملیت: پرتغال

 بازی ملی: 127  

گل ملی:32

باشگاه ها : اسپورتینگ لیسبون، بارسلونا، رئال‌مادرید، اینتر میلان

4-ادگار داویدز

ملیت: هلند  

بازی ملی:74  

گل ملی: 6

باشگاه ها : آژاکس، آث میلان، یوونتوس، بارسلونا، اینتر میلان، تاتنهام، آژاکس، کریستال پالاس

5-میشل سالگادو

ملیت: اسپانیا

بازی ملی:53

گل ملی:0

باشگاه ها : سلتاویگو، رئال مادرید، بلکبرن

6-فرناندو هیرو  

ملیت: اسپانیا    

بازی ملی:89  

گل ملی:29

باشگاه ها:وایادولید، رئال‌مادرید، الریان، بولتون

7-پاتریک کلایورت

ملیت: هلند

بازی ملی :79

گل ملی :40

باشگاه ها : آژاکس، میلان، بارسلونا، نیوکاسل، والنسیا، آیندهوون، لیل

8- بودو ایلگز

 ملیت: آلمان

 بازی ملی:54  

گل ملی: 0

باشگاه ها:کلن، رئال‌مادرید

9- ویتور بایا  

ملیت: پرتغال

بازی ملی : 80

گل ملی:0

باشگاه ها:پورتو، بارسلونا

10- فرناندو کوتو  

ملیت: پرتغال  

بازی ملی:110

گل ملی:8

باشگاه ها:پورتو، آکادمیکا، پارما، بارسلونا، لاتزیو

11- یاری لیتمان  

ملیت:فنلاند

 بازی ملی:137

 گل ملی:32

باشگاه ها:ریپاس، اچ جی کی،میپا، آژاکس، بارسلونا، لیورپول، لاختی، هانزاروستوک، عالمو، فولام

12-پدرو پائولتا  

ملیت: پرتغال  

بازی ملی : 88  

گل ملی:47

باشگاه ها:سانتاکلارا، اوپریاریو، آنژی ماخاچ کالا، استوریل، سالامانکار، دیپورتوولاکرونیا، بوردو، پاریس سن ژرمن، مائوروکو، 

13-مارسل‌ دسایی

 ملیت: فرانسه  

بازی ملی116  

گل ملی: 3

 باشگاه ها:نانت، المپیک مارلی، میلان ، چلسی، الغرافه، القطر
باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر