جانباز تجسم عینی ایثار، مردانگی و از خودگذشتگی است
کد خبر: ۹۰۲
تاریخ انتشار: 2015 May 23    -    ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
خدایا نظاره گر باش و ببین که چگونه جانبازان خالصانه خود را در تو، فانی می‌سازند و در راه تو همه چیز را فراموش کرده‌اند. خدایا در این جهان به آنان شکیبایی ده و در آن جهان آنان را به بهترین پاداش‌ها شاد کن و با سالار جانبازان محشور ساز.
روز جانباز

روز جانباز یادآور ایثار و از خودگذشتگی بزرگ جانباز عرصه تاریخ حضرت ابوالفضل است. میلاد با سعادت آن غیور مرد دشتِ کربلا را گرامی می‌داریم و به یاد فداکاری و جوانمردیش این روز را پاس می‌داریم. جانباز میدان کربلا، که در راه پاسداری از دین اسلام، امام و برادر بزرگوارش، دو دست مبارک خویش را نثار کرد، برای مسلمانان نماد ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری است.

معنویّت جانباز


جانباز کسی است که به قصد جهاد و قرب الی ا... از دنیا رسته است و برای نجات جامعه خود از چنگال اهریمن بی‌ایمانی، جهاد می‌کند و جان شیرین را در طبق اخلاص قرار می‌دهد. در این می‌ان، خدای یکتا گوشه‌ای از جسم خاکی‌اش را به عرش اعلا می‌برد. جانباز مجاهدی است که از مرزهای مادیّت می‌گذرد تا به همه چیز برسد. او در حقیقت از خود گذشته، و به خدا رسیده است.

دفاع از ارزش‌ها


جانباز تجسم عینی ایثار، مردانگی و از خودگذشتگی است. آن‌گاه که امام و مقتدای او فرمان جهاد می‌دهد از تمامی دلبستگی‌های زندگی دست می‌کشد و با سلاح ایمان و معنویت به ستیز با دشمنان اسلام و دفاع از اهداف و ارزشهای متعالی اسلام می‌پردازد.

جانبازان، پاسداران ارزش‌های اسلامی


جانبازان، همچون مولای خود قمر بنی هاشم (ع) در راه ترویج فرهنگ ناب اسلامی و احیای ارزش‌ها و استوار و پابرجایند و در هر شرایطی در صحنه حاضرند و از تندباد حوادث نمی‌هراسند و متزلزل نمی‌شوند و این جز در پرتو ایمان والا و روح مهذّب و پاکشان میسّر نیست و آن‌ها پاسداران جان بر کف آرمانهای اسلامی هستند و جامعه را از فرو غلطیدن به بدی‌ها حفظ می‌کنند.

قدر و منزلت جانباز


چه کسی می‌تواند عظمت و جایگاه بلند جانباز را دریابد و کدام بیان توانایی وصف ایثار او را دارد؟

چه کسی می‌تواند غم فراق یار را در دل و شیفتگی‌اش را نسبت به مقصود درک کند؟ خدایا نظاره گر باش و ببین که چگونه جانبازان خالصانه خود را در تو، فانی می‌سازند و در راه تو همه چیز را فراموش کرده‌اند. خدایا در این جهان به آنان شکیبایی ده و در آن جهان آنان را به بهترین پاداش‌ها شاد کن و با سالار جانبازان محشور ساز.

جانبازان و شهیدان


جانبازان، سالکانی هستند که در طی طریق، از کاروان شهادت جا مانده‌اند و خدای سبحان چنین مقرر داشته است که مرغ روحشان چند صباحی دیگر در قفس تن و در حصار خاک باقی بماند. وجود این سفیران نور و روشنایی در میان ما، که وجودشان بوی بهشت و رحمت و رنگ عشق و شهادت دارد، غنیمتی بزرگ و از رحمت‌های الهی است. هر شهید جانبازی است که تمام وجود خویش و تمامت هستی‌اش را تقدیم داشته است. از سوی دیگر، هر جانباز، شهید زنده‌ای است که در میان ماست و در حسرت وصال، بسر می‌برد و در اشتیاق پرواز به ملکوت و اتصال به حق می‌سوزد.
منبع: حوزه نت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر