خود درمانی مورچه‌ها با داروهای طبیعی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۸۹۰۳
تاریخ انتشار: 2015 August 26    -    ۰۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
مطالعات محققان نشان می دهد ، مورچه ها برای رفع عفونت های قارچی خود از داروهای طبیعی استفاده می کنند.
 
بسیاری از انسان ها از خود درمانی برای تخفیف بیماری هایشان استفاده می کنند. مطالعات محققان نشان می دهد، این رفتار در سایر جانداران نیز دیده می شود اما اثبات آن کاری دشوار بود.

نتایج مطالعات محققان فنلاندی دانشگاه «هلسینکی» نشان می دهد، اشتهای مورچه سیاه Formica fusca با قرار گرفتن در معرض پاتوژن های قارچی تغییر می کند. اما مورچه ها از ترکیبی برای درمان بیماری هایشان استفاده می کنند که حاوی hydrogen peroxide بوده و در گیاهان آسیب دیده، حشرات یا اجساد حیوانات یافت می شود.

Dalial Freitak از دانشکده علوم زیست محیطی و زیست شناسی و یکی از محققان شرکت کننده در این پروژه می گوید: « زمانی که مورچه ها از رژیم غذایی حاوی رادیکال های آزاد استفاده می کنند، می توانند از عفونت هایی که با آن روبرو می شوند، نجات پیدا کنند.»

Nick Bos، یکی دیگر از محققان این دانشگاه می گوید: « نتایج این تحقیق بسیار شگفت انگیز بود، اینکه مورچه ها وضعیت سلامتی خود را تحت کنترل داشته و دوزهای دارویی مصرفی شان را با توجه به عفونت ها تنظیم می کنند، خارق العاده است.»

مورچه هایی که سالم بوده و هیچ عفونتی ندارند در صورت تغذیه با رادیکال های آزاد با عوارض های این چنینی مواجه می شوند. اما در صورتی که مورچه ای به واسطه تغذیه با رادیکال های آزاد دچار عفونت شود با روش ابداعی و خود درمانی خود می تواند تا ۲۰ درصد شانس، بقای خود در مقابله با بیماری قارچی کشنده را افزایش دهد.

مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر