نخستین حضورِ جمشید مشایخی در یک نماهنگ
کد خبر: ۸۷۷۱
تاریخ انتشار: 2015 August 25    -    ۰۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
کلیپ موسیقی «عجب مست نگاهی» نخستین حضور جمشید مشایخی در یک نماهنگ موسیقی است.

کلیپ موسیقی «عجب مست نگاهی» به خوانندگی محمد رضا آقایی، کارگردانی امیر حسین محمدخانی و تهیه کنندگی پژمان بلورچی نخستین حضور جمشید مشایخی در یک کلیپ موسیقی است.

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در ارتباط با چگونگی حضورش در این نماهنگ اظهار داشت: من به پیشنهاد آقای پژمان بلورچی، بعد از شنیدن اثر «عجب مست نگاهی» بسیار راغب شدم تا در این کلیپ در نقش عارف تجربه جدیدی داشته باشم.در این موسیقی چندین نکته برای من بسیار جالب بود شعرعارفانه‌ای که در این کار خوانده شده است توسط یک زن سروده شده و این برای من بسیار جالب بود.

مشایخی ضمن ابراز خرسندی از همکاری  با امیرحسین محمدخانی کارگردان جوان  این نماهنگ گفت: در مدت زمان فیلمبرداری هیچ گاه از وی در خصوص علت چگونگی حرکت‌ها و بازی‌ها سوالی نکردم چراکه کارگردان این کلیپ با وجود سن کم، تجربه بسیار خوبی در زمینه  سینما و تصویر داشت.

امیرحسین محمدخانی کارگردان این  کلیپ موسیقی که تاکنون فیلم های کوتاه، مستند و بلندی  به نام‌های گلومی، پک عمیق، میک آپ و کافه تعطیله را کارگردانی و تهیه کرده نیز در خصوص روایت داستانی این اثر اظهار نمود: موسیقی کلیپ «عجب مست نگاهی» ترانه ای عاشقانه دارد که توسط هانا هنجنی سروده شده و عشقی زمینی را به تصویر می‌کشد. برای روایت داستان این کلیپ ترجیح دادیم که هم از عشق زمینی و هم از عشق الهی استفاده کنیم. عشق زمینی در این کلیپ به صورت خواب به تصویر کشیده شده و عشق حقیقی در بیداری نشان داده می‌شود. در واقع داستان دوتکه دارد بخشی از آن در خواب و بخشی درگیر در واقعیت روی می‌دهد. از این رو به خاطر روحیات و پیشینه استاد مشایخی ایشان برای ایفای نقش در این کلیپ  انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه تصاویر این نماهنگ  مفهومی است، اظهار کرد: سرمستی و سرگشتگی توامان با هم در این کلیپ به تصویر کشیده شده؛ سرمست از اینکه خوابی دیده است و این خواب او را راهنمایی می‌کند به سوی حقیقت و کمال و سرگشته از این نظر که نمی‌داند این خواب چه چیزی را می‌خواهد به او القا کند. تمام تلاشم در ساخت این کلیپ این بوده است که نزدیک شدن به حقیقت، عشق و کمال با شادی و سرمستی همراه شود.

محمد خانی که معتقد است کلیپ‌های خوب در تاریخ موسیقی ایرانی بسیار کم و انگشت شمارند، گفت: متاسفانه بنا به دلایلی همچون عدم بازگشت سرمایه کسی حاضر نمی‌شود تا کلیپ‌های با کیفتی تولید کند. امیدوارم شرایط تغییر کند و در آینده شاهد ساخت کلیپ‌های خوب و تاثیرگذاری در کشور باشیم.

کلیپ موسیقی «عجب مست نگاهی» هفته اول شهریور ماه به همراه  فیلم سینمایی «از تهران تا بهشت» به کارگردانی ابوالفضل صفاری در سراسر کشور منتشر می‌شود.

تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار