استخری در آسمان! +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۸۷۲۰
تاریخ انتشار: 2015 August 24    -    ۰۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
توسعه‌دهندگان در لندن مشغول ساختن اولین چیزی هستند که ادعا می‌کنند اولین استخر آسمانی است. استخری ۲۵ متری که در دهمین طبقه و معلق که بین بلوکی از طبقات مجلل قرار گرفته است.

این استخر شفاف که در Embassy Garden قرار گرفته، به‌طورکلی سه متر عمق دارد و با آبی به عمق ۱.۲ پر می‌شود. همچنین در ساخت آن از طراحان آکواریوم و شیشه‌ای به قطر ۲۰ سانتی‌متر کمک گرفته خواهد شد. این استخر به شناگران اجازه شنا بین بخش‌های بار، جکوزی و نارنجستان به همراه پیاده‌رو که در پشت‌بام قرار گرفته‌اند را می‌دهد. قیمت‌ها برای آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌های این مجموعه از ۹۴۲۵۷۲ دلار شروع می‌شود. Sean Mulryan سخنگو و مدیرعامل گروه Ballymore که مسئول این پروژه هستند می‌گوید:

استخری در آسمان! +عکس

ایده من برای ساخت استخر شفاف، از میل به عبور از مرزهای ساخت‌وساز و مهندسی ریشه گرفته است. می‌خواستم کاری را انجام دهم که قبلاً کسی آن را انجام نداده بود. تجربه کار با استخر مطمئناً یکتا و خاص باقی می‌ماند و به کسی که از آن استفاده کند، احساس شناور بودن در هوا در مرکز لندن را خواهد داد.

استخری در آسمان! +عکس

بااینکه این پروژه ازلحاظ معماری فوق‌العاده است، می‌توان به عنوان سمبلی از مشکلات مسکن در لندن هم به آن نگاه کرد. معماران قول ساخت خانه‌هایی با قیمت مناسب را می‌دهند و همچنان بر خانه‌های لوکس تمرکز کرده‌اند. Embassy Gardens خود بخشی از منطقه Nine Elms در جنوب لندن بوده که با هدف بازسازی منطقه Battersea در داخل لندن ساخته شده است. بااین‌حال خانه‌هایی که در طرح توسعه ۲۳ میلیارد دلاری ساخته شده‌اند، عموماً به خریداران ثروتمند آسیا و خاورمیانه فروخته می‌شوند و افراد محلی قدرت خرید آن را ندارند.

منبع: فارنت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر