دومین مرز زمینی ترکیه با ایران بسته شد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۸۷۱۵
تاریخ انتشار: 2015 August 24    -    ۰۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
bato-adv
bato-adv
مرز «اسن دره» در ترکیه نقطه مقابل مرز «سرو» جمهوری اسلامی ایران با ملاحظات امنیتی بطور موقتی بسته شد. همزمان گزارش شده که کارکنان مرز گمرکی «کاپی کوی» ترکیه نقطه مقابل مرز «رازی» جمهوری اسلامی ایران، ربوده شدند.

از ‘یوکسک اوا» واقع در ۵۰ کیلومتری مرز «سرو» جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که مرز اسن دره – سرو با ملاحظات امنیتی بطور موقتی بسته شده است.

آناتولی افزود: افزایش حملات سازمان تروریستی پ.ک.ک در منطقه و تخریب پلی در مسیر یوکسک اوا – اسن دره با مین گذاری توسط عوامل پ.ک.ک، موجب شد که مرز ترکیه با ایران به طور موقتی مسدود شود.

آناتولی توضیح بیشتری نداده است.

همزمان تارنمای شبکه خبر تلویزیون ترکیه گزارش داد کارکنان گمرک «کاپی کوی» در حال بازگشت از شیفت کاری خود در گمرک بودند که ربوده می شوند ولی راننده و یک کارمند زن سپس آزاد می شود.

بنابر این گزارش، کارکنان گمرک کاپی کوی روز ۲۱ اوت بعداز ترک محل کار، ناپدید شده بودند که هنوز از سرنوشت آنها خبری نیست.

شبکه خبر تلویزیون دولتی ترکیه افزود: دو نفر در ارتباط با این ربایش دستگیر شده و در ژاندارمری منطقه تحت بازجویی قرار دارند.

استانداری وان روز گذشته اعلام کرده است افراد ربوده شده ۱۱ نفر هستند.

جمهوری اسلامی ایران سه مرز گمرکی با ترکیه دارد. مرز بازرگان – گوربولاغ، مرز سرو – اسن دره و مرز رازی – کاپی کوی.

مرز بازرگان بزرگترین دروازه مرزی بین دو کشور است. مرز رازی عبور ریلی و بطور محدود برای عبور خودروهای سبک مناسب است و مرز سرو – اسن دره نیز دومین مرز زمینی بزرگ بین دو کشور می باشد.
ایسنا
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر