شرایط بازار مرغ در آستانه تاسوعا و عاشورا
bato-adv
کد خبر: ۸۶۹۷۸
تاریخ انتشار: 2017 September 27    -    ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
مرغ یکی از اقلام پر تقاضا در ایام محرم است که حجم قابل توجهی از سوی هیئت‌های عزاداری خریداری می‌شود.

قیمت مرغ در تابستان روند افزایشی به خود گرفت که در اواسط شهریور ماه این روند شکسته شد و آغاز به افت قیمت کرد که مازاد عرضه تولید و ارائه شده در بازار بر این کاهش قیمت افزود. بنا بر اظهار رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی صادرات مازاد تولید با مشکل رو به رو است که همین امر باعث خسارت دیدن تولیدکنندگان در برخی از اوقات سال شده است. 

مهدی یوسف خانی درخصوص قیمت مرغ گفت: قیمت هر کیلو مرغ با ثبات قیمت در دو هفته گذشته در حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. وی در ادامه افزود: قیمت هر کیلو مرغ زنده به کیلویی ۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده و هر کیلو مرغ آماده طبخ در عمده فروشی و درب کشتارگاه‌ها به ۶ هزار و ۶۵۰ تومان و تحویل درب واحد‌های صنفی ۶ هزار و ۸۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص قیمت اجزای مرغ تصریح کرد: قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، ران مرغ بی کمر ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه با کتف ۱۳ هزار تومان، فیله مرغ ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سینه بدون کتف ۱۴ هزار تومان است.

یوسف خانی با اشاره به اینکه تولید بیش از نیاز در کشور صورت می‌گیرد، عنوان کرد: مرغ در بازار بیش از نیاز عرضه شده و تقاضایی برای مازاد آن وجود ندارد و در آستانه تاسوعا و عاشورا حسینی تقاضا برای مرغ‌های وزن پایین افزایش یافته و مرغ‌های سایز درشت خریداری در بازار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نوع تقاضا در این روز‌ها تغییر کرده است، خاطر نشان کرد: تقاضا مرغ‌های گوشتی ۹۰ درصد کاهش یافته و ۵۰ درصد به خرید مرغ‌های کوچک افزوده شده که در مجموع می‌توان گفت: تقاضا برای مرغ در این ایام ۴۰ کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تصریح کرد: شرایط بازار مرغ تا اواخر مهر ماه به همین منوال خواهد بود.

میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار