خانه‌ای امن برای تنها اورانگوتان آلبینوی جهان+عکس
bato-adv
کد خبر: ۸۶۶۴۹
تاریخ انتشار: 2017 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵
باوجود جنگل زدایی، تغییرات آب و هوایی و شکارچیان، تعداد اورانگوتان هایی که در حیات وحش زندگی می‌کنند به طور قابل ملاحظه‌ای در حال کاهش است، اما داستان یک اورانگوتان خاص در میان همه این عذاب‌ها امیدبخش است. نام او آلبا است و واقعا منحصربفرد است. آلبا درحال حاضر تنها اورانگوتان آلبینوی جهان است. آلبای پنج ساله توسط بنیاد بقای اورانگوتان بورنئو از یک روستای اندونزیایی نجات یافت. او به طور غیرقانونی اسیر شده و بدون مراقبت کافی در یک قفس نگهداری می‌شد. محققان معتقدند که آلبا در سن کم یتیم شده و مدتی بعد اسیر شده است.
 
هنگامی که محافظان او را پیدا کردند از یک عفونت انگلی، بی آبی و کم وزنی رنج می‌برد. بااین حال، او هنوز رفتار وحشی از خود نشان می‌دهد به این معنی که می‌تواند در طبیعت ر‌ها شود. اورانگوتان‌ها معمولا قهوه‌ای مایل به قرمز و موجوداتی بسیار خجالتی هستند که باانسان‌ها رفتار دوستانه‌ای دارند.
 
مشکلات سلامتی مثل بینایی و شنوایی و احتمال ابتلا به سرطان پوست بقای او را به چالش می‌کشد بنابراین افرادی از این بنیاد به دنبال ایجاد یک محل مناسب برای آلبا هستند که نیازهای منحصربفرد او را برآورده کند. این بنیاد شروع به جمع آوری بودجه ۸۰ هزار دلاری برای ایجاد یک خانه مناسب برای او هستند.
 
خانه‌ای امن برای تنها اورانگوتان آلبینوی جهان 
 
خانه‌ای امن برای تنها اورانگوتان آلبینوی جهان 
 
خانه‌ای امن برای تنها اورانگوتان آلبینوی جهان 
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار