انتشار تصویر ملک فیصل درکنار یک آدم فضایی+عکس
bato-adv
کد خبر: ۸۶۴۴۲
تاریخ انتشار: 2017 September 23    -    ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
به گزارش یورونیوز، انتشار عکس ملک فیصل، سومین پادشاه خاندان سعودی در کنار «استاد جدای»، یکی از شخصیت‌های فیلم‌های جنگ ستارگان در کتاب تعلیمات اجتماعی و میهنی عربستان به جنجالی بزرگ در میان کاربران عرب زبان رسانه‌های اجتماعی بدل شده است.
 
انتشار تصویر ملک فیصل درکنار یک آدم فضایی
 
ماجرا از آنجا آغاز شد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در عربستان، دانش‌آموزان دوره متوسطه در کتاب درسی تعلیمات اجتماعی و میهنی خود با عکسی از ملک فیصل در سال 1945 در حال امضای متن منشور ملل متحد مواجه شدند؛ اما وزیر خارجه وقت و پادشاه آینده سعودی در این عکس تنها نیست؛ در کنار وی استاد جدای، کاراکتر محوری مجموعه فیلم‌های تخیلی جنگ ستارگان حضور دارد.

احمد عیسی، وزیر آموزش عربستان سعودی، در حساب توییتر خود از این اتفاق –که آن را غیرعمدی خوانده- ابراز تاسف کرده و نوشته است که کار جمع‌آوری نسخه‌های کتاب تعلیمات اجتماعی و میهنی آغاز شده و به زودی کتاب‌های جدید و بدون غلط منتشر و در میان دانش‌آموزان توزیع خواهد شد. عیسی همچنین از تشکیل یک کمیته ویژه برای پیگیری این مسئله و شناسایی عامل آن خبر داده است.

با این حال شماری از کاربران عرب‌زبان توییتر  این ماجرا را مورد تمسخر قرار داده و یا حتی خواستار استعفای وزیر آموزش سعودی شده اند.

ملک فیصل، فرزند سوم عبدالعزیز آل سعود، بنیانگذار خاندان سعودی، در سال‌های 1946 تا 1975 میلادی پادشاهی عربستان سعودی را در دست داشت. وی در زمان امضای منشور ملل متحد، وزیر خارجه سعودی بود. ملک فیصل در 96 سالگی جان باخت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار