گفتگو با معروف ترین جن گیر آفریقا +عکس
bato-adv
کد خبر: ۸۳۹۵۱
تعداد نظرات: ۳۷ نظر
تاریخ انتشار: 2017 September 01    -    ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵
سعید مشهورترین جن گیر در تمام آفریقاست. او که قبل از این که به عنوان شکارچی جن مشهور شود یک عطار معمولی بود. حالا کارش این است که با یک کوله پشتی پر از روغن و ورد مخصوص شکار جن، دنبال مردم ساده لوح بگردد. «جاستین فورنال»، خبرنگار «نشنال جئوگرافیک» مدتی با او همراه شده تا از زندگی و شیوه کار او گزارش تهیه کند.

ظرف روغن را روی سر راننده تاکسی خالی می کند. با خودم می گویم الان است که روغن از سر و گردنش پایین برود و پیراهنش را کثیف کند اما این طور نمی شود. مهم نیست که سعید چقدر روغن روی سر راننده بریزد. در هر صورت انگار روغن ها محو می شوند. بطری پر از روغن که ته کشید، سعید یک کلاه پلاستیکی را روی سر مرد گذاشت و آن قدر فشارش داد تا مایع چرب به خورد پلاستیک رفته و به جز یک لایه نازک چیزی روی پوست مرد باقی نماند. بعد راننده چشم هایش را بست و سعید شروع کرد به خواندن یکسری وردهایی که به زبان دیگری غیر از زبان آفریقایی بود.
 
گفتگو با معروف ترین جن گیر آفریقا 
 
در همین حین، مرد شروع به لرزیدن کرد، انگار تشنج کرده باشد. سعید نفسش را با خیال راحت، انگار جراحی بزرگی را با موفقیت تمام کرده باشد، بیرون داد و گفت: «دیدی؟ جن را این طوری بیرون می آوریم. جن بو داده بیرون آمد.»

این بخشی از مراسم جن گیری است که سعید، مرد زنگباری هر چند وقت یک بار آن را انجام می دهد. من – خبرنگار نشنال جئوگرافیک - در صندلی عقب تاکسی در شهر «استون تاون»، بخش قدیمی شهر زنگبار نشسته بودم که سعید گفت می تواند جنی را که در روح مرد راننده گیر کرده بیرون بکشد.

اسم کاملش سعید سلیمان محمد است. می گوید ادعا می کند که کارش جن گیری و گیاه شناسی است. البته او بیشتر از عنوان «دکتر علفی» استفاده می کند. راننده را خیلی اتفاقی پیدا کردیم. سعید به او پیله کرد که حالت خراب است و من می توانم کاری کنم که خوشبخت شوی. راننده هم از خدا خواسته، غر زد و بعد از مدتی حتی التماس کردن که روح ناپاک یا به قول خودش جن را از بدن او بیرون بکشیم. این طور شد که سه نفری سوار تاکسی شدیم و من توانستم یکی از عجیب ترین برنامه های جن گیری در دنیا را از نزدیک ببینم.

رمال های پول پارو کن

«جن گیری» یکی از مهم ترین تجارت های غیر رسمی در این روزهای آفریقاست. به خصوص در تانزانیا، کسانی که برای بیرون کردن روح اجنه از بدن شان به رمال های آفریقایی مراجعه می کنند، تعدادشان کم نیست. اینجا که زمانی یکی از مراکز مهم تجارت ادویه در دنیا بود، در قرن 19 به خاستگاه بازرگانی برده تبدیل شده بود و حالا یک مرکز مهم جن گیری در دنیاست.

«سعید جن گیر» را خیلی اتفاقی در خلال یک پروژه فیلم مستند که درباره نوشیدنی های بومی ساخته می شد، ملاقات کردم. من قرار بود بخشی از کارهای مربوط به تولید را سر و سامان بدهم. آدم خونگرمی بود که رفتارش خیلی به دلم نشست. به خودم جرأت دادم و یک روز درخواستم را با او در میان گذاشتم.

مدت ها بود که دلم می خواست درباره سنت های درمانی و دارویی قدیمی و بومی در آفریقا پژوهشی انجام بدهم. سعید گفته بود گیاه ها و خواص دارویی شان را خوب می شناسد. در نتیجه فکر کردم آدم درستی را پیدا کرده ام. کمی با هم درباره گیاه و دنیای پزشکی حرف زدیم که فهمیدم سوژه ای که شکار کرده ام، بزرگ تر از این حرف هاست. کار اصلی او شکار اجنه بود. سعید برای این که کارش را راحت تر انجام بدهد و آن را اختصاصی کند، از گیاهان بومی آفریقا استفاده می کرد.
 
گفتگو با معروف ترین جن گیر آفریقا

حل مشکل آفریقا

سعید در طول این سال هایی که به دکتر علفی آفریقا معروف شده، حسابی روی بومی سازی این نوع خاص از کسب و کار پژوهش کرده. حتی می گوید که در این باره به نتایجی هم رسیده است. مثل این که می گوید: «در بعضی از مناطق جن ها بیشتر حضور دارند. انگار روی زمین، شهری ساخته باشند. برای مثال جزیره «پمبا» در آفریقا یکی از مهم ترین محل های زندگی اجنه در آفریقاست.»

او درباره تاثیر جن ها در زندگی مردم زنگبار هم کلی حرف برای گفتن دارد: «جن ها واقعی هستند و به نظرم بیشتر از هر جایی در آفریقا حضور دارند. می دانید که خیلی از مشکلات زنگبار به خاطر حضور اجنه در این منطقه از دنیاست. این را من از خودم نمی گویم. آدم های زیادی روزانه به من مراجعه می کنند و می خواهند که جن را از بدن شان بیرون بیاورم. تازه این آمار کسانی است که به من دسترسی دارند. خیلی از آدم های دیگر مشکل دار وجود دارند که نزدیک من نیستند اما طرز زندگی شان و آمار دولت نشان می دهد که وضع خوبی ندارند. آنها هم بیمار هستند و باید درمان شوند. منظورم بیماری معمولی نیست. اینها جن زده شده اند.»

جیغ یک زن، مرا جن گیر کرد

سعید یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین مدعیان جن گیری در آفریقاست. .می گوید جد بزرگش که از عمان به زنگبار مهاجرت کرده، یک عطار مشهور بوده است. او به خاطر کمبود آب و غذا به زنگبار که آن زمان بسیار مشهور و پر رونق بود، رفت و روش های درمانی خودش را به عنوان میراث خانوادگی به پسرانش انتقال داد. خانواده سعید از سال های دور به خاطر تبحری که در درمان بیماری های مختلف با استفاده از گیاهان دارویی داشتند، مشهور هستند. او هم از بچگی به این دنیا علاقه مند شده بود.
 
به دشت های اطراف شهر می رفت و گیاهان خودرو را می چید و سعی می کرد داروهایی را که دستورالعمل ساخت شان از پدربزرگش به ارث رسیده دوباره بسازد. او بعدتر به دبی رفت تا در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کند اما فضای خشک آنجا را تاب نیاورد و دوباره به روستای قدیمی شان برگشت.

«روستا عوض شده بود. رفتار مردم هم تغییر کرده بود. کسانی را دیدم که با قرص های شیمیایی سر و کار پیدا کرده بودند. آن هم در حالی که خیلی از مشکلات شان یک درمان طبیعی داشت، درمانی که اجداد ما آن را پیدا کرده بودند.»

او آرام آرام درمان بیماران با روش های سنتی اجدادی را شروع کرد. وقتی کارش نتیجه داد، مشتری های بیشتری پشت در مطب خودساخته اش صف کشیدند. او بعد از مدتی حسابی معروف شد و کارش گرفت. سعید فکر می کرد به یک عطار توانمند تبدیل شده که می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند. اما تمام تصورات او را جیغ شبانه یک زن به هم ریخت.

«نیمه شب بود که صدای جیغ یک زن را شنیدم. با عجله خودم را به خانه رساندم و دیدم که زن دارد به خودش می پیچد. خانواده اش گفتند که او دچار یک درد عضلانی عجیب شده است. من از اجدادم درباره جن ها چیزهایی یاد گرفته بودم و می دانستم او جن زده شده. بلافاصله کارهایی را که بلد بودم انجام دادم.
 
وردهایی خواندم تا این که بعد از چند دقیقه، جن به التماس افتاد و از من خواهش کرد که ادامه ندهم. من کوتاه نیامدم. باز هم به خواندن ورد ادامه دادم تا جن به گریه افتاد و عذرخواهی کرد. بعد هم بلافاصله بیرون رفت. البته پیش از رفتن، یک نامه عذرخواهی از جن گرفتم. می دانید؟ این نامه برگ برنده ما جن گیرهاست. اگر این کاغذ را در خانه فرد جن زده بگذارید، دیگر اجنه به آنجا حمله نمی کنند.»

داستان های خیالی از شکار جن ها

از آن زمان کار او حسابی گرفت. سعید دیگر فقط یک عطار مشهور نبود. به ادعای خودش، جن هم شکار می کرد و از این راه پول زیادی هم به دست می آورد. حتی می شود گفت که درآمد جن گیری از عطاری برایش بیشتر بود. او آرام آرام متدهای خاص خودش را برای شکار جن ابداع کرد و از خدماتش به دنیای انسان ها گفت. این روزها سعید از روش های عجیب و خود ساخته ای می گوید که برای بیرون راندن اجنه از خودش ابداع کرده: «یک بار برای این که جن ها را وادار کنم دست از سر اهالی یک خانه بردارند، مجبور شدم شش بز را بکشم. قراردادم با اجنه این طوری بود که گفتند شش بز را بکش تا ما برویم!»

سعید که حسابی سر حال آمده، از مبارزاتش با این موجودات، حسابی خیال پردازی می کند و با آب و تاب خاصی ماجراهای عجیب و باور نکردنی را تعریف می کند: «یک بار در طبقه بالای خانه ای ایستاده بودم که یکباره پله ها غیب شدند. هیچ راهی به بیرون نبود. اجنه حسابی سر به سرم گذاشته بودند.
 
دست آخر با هزار مکافات از آنجا بیرون آمدم. این که چیزی نیست. یک بار دیگر که وارد زمین ناشناخته ای شده بودم، چند نفر از مردهای جن زده دورم را گرفتند و دعوا راه انداختند. چشم های شان سرخ شده بود و دنبال دردسر می گشتند. گفتند می خواهند حالم را جا بیاورند. حسابی به دردسر افتاده بودم اما خوب می دانستم که آنها در حال عادی نیستند و جن زده شده اند. دعوای مان ساعت ها طول کشید تا در نهایت توانستم یک ضرب شست حسابی به این آدم ها و جن هایی که در جلدشان رفته بودند، نشان بدهم.»

شهر بزرگ اجنه کجاست؟

با مرد جن گیر در شهر قدم می زنیم. او تمام شهر را زیر پا می گذارد تا نشانه های وجود اجنه را به من نشان بدهد. او هر چیز غیرعادی که می بینیم را دلیل وجود اجنه می داند. جلوی یک در توقف کردیم و او گفت: «این در چوبی را می بینی؟ رویش کنده کاری شده و چیزهایی نوشته اند. البته نمی توانی این نوشته ها را بخوانی چون همه اش کار اجنه است.»

از او می خواهم تا جن ها را برایم توصیف کند اگر واقعا آنها را دیده و تا این اندازه خودش را به آنها نزدیک می داند، باید اطلاعاتی درباره شان داشته باشد. سعید خودش را نمی بازد. خیلی راحت و بی دغدغه اجنه را این طور توصیف می کند: «عمرشان زیاد است. شاید چند صد سال عمر داشته باشند. مثل آدم ها دو جنس نر و ماده دارند. آنها اکثرا مواقع می توانند خودشان را به شکل های مختلفی در بیاورند. وقت هایی که می توانم آنها را ببینم معمولا به شکل آدم هایی پیر با لباس قدیمی هستند.»

سعید می گوید آنها وقتی در بین مردم باشند معمولا آدم ها را اذیت می کنند. وقتی که بخواهند استراحت کنند به محل زندگی خودشان بر می گردند. «آنها شهرهای خودشان را دارند. جایی در وسط جنگل یا زیر دریا زندگی می کنند. بعضی های شان هم در محل هایی که آدم هست، سکنی گزیده اند. آنها معمولا عاشق جاهای قدیمی هستند، به خاطر همین هم هست که در جزیره پمبا عده زیادی از اجنه را می توانید ببینید. ویرانه های معابد و ساختمان های قدیمی آنجا پر از جن است.»

او که به قول خودش درباره این موجودات تحقیق کرده، می گوید: «شنیده ام که قلعه ای در زمان های دور اینجا بوده که مردم جن ها را در آن زندانی می کردند. مردم می گویند جن ها هنوز هم اینجا گرفتار هستند. جزیره پمبا پر جمعیت ترین شهر جن ها در آفریقا و حتی شاید تمام دنیاست.»

فاش کردن رموز خاص جن گیری

سعید جن گیر راه و روش خاص خودش را برای معامله با جن ها دارد: «یک ورد مخصوص دارم که به معنای شمشیر است. این جمله ها را چند بار تکرار می کنم، جن می میرد. البته همیشه نیازی نیست تا آنها را بکشم. معمولا با یک قول و قرار ساده با هم صلح می کنیم. در این قرارداد، آنها چیزی از ما می گیرند و در عوض ما را تنها می گذارند. اگر کار بالا بگیرد یا جن سر عقل نیاید، مجبور می شوم از همنوع هایم دفاع کنم. آنها را می کشم. البته یک نوع روغن جن هم وجود دارد که اگر آن را نداشته باشیم، ورد خالی به درد نمی خورد.»

او کوله پشتی اش را باز می کند تا محتویاتش را نشانم بدهد. ابزار کار او اینجاست. چند برگ کاغذ که ادعا می کند برای نوشتن قرارداد بین بیمارهایش و اجنه همراه اوست و چند بطری پر از روغن های مختلف. او از شیوه تهیه این روش ها هم برایم داستانی می گوید: «روغن ها معمولا از سیاه دانه هستند و تفاوت رنگ شان به خاطر ادویه ها و موادی است که در آنها ریخته ام.
 
گفتگو با معروف ترین جن گیر آفریقا 
 
یک ظرف بزرگ روغن و ادویه در خانه دارم. در زمان مخلوط کردن این مواد یکسری ورد می خوانم و وقتی ظرف روغن پر شد با خواندن ورد جدیدی در آن را می بندم. باید روغن های متنوعی درست کنم تا مطمئن باشم کارم را می توانم درست انجام دهم. می دانید که جن ها انواع مختلفی دارند و به این راحتی نمی میرند. محض اطمینان همیشه چند مدل روغن ضد جن همراهم دارم که اگر کسی گرفتار باشد، به دادش برسم.»

البته روغن فقط به درد کشتن نمی خورد و این طور که سعید می گوید، برای پیشگیری هم مصرف می شوند. «وقتی زنی توسط اجنه اسیر می شود، گاهی ممکن است مورد آزار یا حتی تجاوز قرار بگیرد. در چنین وقت هایی، روغن ضد جن حسابی به درد می خورد.» او برای این که حرف هایش را باور کنم یک داستان جدید می چیند تا خودش را مطلع نشان بدهد؛ درست مثل رمال ها: «جن ها اخلاق شان این طوری است که اگر از دختر مجردی خوششان بیاید، ولش نمی کنند. اصلا نمی گذارند طرف مردها برود. اگر هم ازدواج کرد، باز رهایش نمی کنند و مدام اذیتش می کنند.
 
یکی از معمول ترین کارهای شان این است که وقتی زن مورد علاقه شان از شوهرش باردار شد، در جلد زن می روند و وقتی زمان وضع حمل رسید، هزارتا نقشه می چینند تا نوزاد را بکشند. من برای این بانوان بیچاره هم یک راه حل جدید پیدا کرده ام. روغنی دارم که اگر تا زمان وضع حمل، هر شب به 32 نقطه مشخص از بدن شان بمالند، جن فراری می شود. این روغن مخصوص کارش بستن محل نفوذ اجنه است و نسبت به بقیه قیمت بالایی دارد اما واقعا ارزش دارد که کسی برای خریدشان هزینه کند. می دانید که بچه برای زوج های جوان خیلی مهم است.»

ملاقات با یک جن واقعی!

او بعد از این، خواست تا چشمه هایی از هنرش را به من نشان بدهد. نزدیک یک خرابه قدیمی شده بودیم که مدتی ایستاد و گفت: «دلت می خواهد جن ببینی؟» بعد بدون این که به من نگاه کند، راهش را گرفت و وارد یکی از اتاق های ساختمان نیمه مخروبه شد. گربه ای آنجا بود که وقتی ما را دید، شروع کرد به دویدن در راهروهای ویرانه. سعید گفت: «باید او را دنبال کنیم.» در نتیجه راه افتادیم و وقتی به یکی از اتاق های نیمه تاریک ساختمان که راهی به بیرون نداشت وارد شدیم، گربه دیگر آنجا نبود. به من چشمک زد و گفت: «دیدی که غیب شد. او گربه نبود، جن بود.» 
سرنخ
برچسب ها: جن گیر ، آفریقا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
21
48
چند وقت پیش خبری در تابناک منتشر شد که اعلام کرد ضریب هوشی در بعضی از کشور های آفریقایی نسبت به سایر نقاط جهان پایین تر است، ثمره آن بی اطلاعی و جهل و نادانی، حکمرانی کردن امثال این مرد زرنگ بر مردم است. مردمی که هنوز علت فقر و بیماری و مشکلات و مرگ میر نوزادانشان را به ماوراطبیعه و جن نسبت می دهند.
پاسخ ها
کوشا
| |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
دوست عزیز اتفاقا از جاهایی که اعتقاد به تسخیر جسم انسان از سوی جن و موجودات شرور در آن زیاد است کشورهای اروپایی و آمریکا هستند . به راحتی نمی توان در مورد مردم کشورهای دیگر قضاوت کرد ،
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
13
25
اگر این مردک راست می گوید شما یک دفتر را در جائی که کسی از ان اطلاع ندارد دفن کنید بعد از او بخواهید با کمک جن ان را برای شما بیاورد تا ثابت شود او راست می گوید یا نه.البته مشخص است که این افراد از تنها چیزی که اطلاع دارند جیب مشتریشان است.
پاسخ ها
امید
| |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
عجب زبلی هستی تو!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
19
33
جن واقعیت داره و قابل انکار نیست. مگه قراره هر چیزی که ما نمی بینیم و درک نمی کنیم خیالی باشه؟
ولی این مرد رو نمی دونم که راست میگه یا نه!
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
کسی نگفت جن خیالاته.
خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
6
6
سعيد يكوقت ديدي دروغ ها و روياهايت به حقيقت مي رسد انموقع چه حالي پيدا ميكني مطمئنا جان از قالب تهي ميكني
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
12
13
اینکه جن وجود دارد شکی درش نیست، و طبیعتاً اتفاقاتی که به واسطه آنها رخ می ده هم کم نیست. ولی چیزی که مهمه اینه که آدم سوء استفاده گر هم کم نیست.
بن احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
38
18
جن حاصل توهم بشره
هیچ دلیلی برای وجودش نیست
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
سوره جن رو بخون
ناشناس
| |
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
قرآن بزرگترین و معتبرترین دلیل برای اثبات وجودی خیلی چیزهاست.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
2
6
جن هم یک موجودی از مخلوقات خداوند و هیچ آزاری هم نداره! مخلص چنین جنی هم هستم!
اما شرورتر و خطرناکتر از جن ، جن های (شیاطین) کوچکی هستند که با دلارهای نفتی (شیطان بزرگ ) وحوشی مانند داعش و طالبان و... را درست میکنند و مردم بیگناه و مظلوم عراق ، سوریه ، افغانستان ...می کشند تا حکومتهای کثیف و منافع اربابان خبیث تر خودشان را حفظ کنند!
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
1
3
میگویند روزی مردی پیشگو خود را به دفتر استالین رسانید مدیر دفتر به استالین خبر داد که پیشگویی مشهور میخواهد شما را ملاقات کند استالین گفت ببرید و ان پیشگو را اعدام کنید وقتی مدیر دفتر خطاب به استالین گقت رفیق استالین چرا دستور اعدام او را دادید استالین گفت مگر نگفتید طرف پیشگو است پس چرا این را پیشگویی نکرده بود
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
0
2
این که چیز تازه ای نیست

در کشور خودمان هم جنگیری زیاد است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
4
3
جن حالا واقعیه یا نیست .این قدر اتفاقات میفته که نمیتوان هیچ توجیه مادی کرد .مثلا الان صبحیه چیزی تو جیب من بود هرچی دنبالش گشتم پیدا ش نکردم بعد که پیدا شد دیدم رنگش عوض شده خونه ی مادر خانمم بود گفتم این حتما مال شما است اونها گفتن شاید گذاشتم همونجاخونه ی اونها بعد که همراه دخترم آمدیم خانه کلیدودادم دخترم در را بازکنه کلید را هم از جیبم بیرون آوردم نگاه کردم کلید تنها بود وقتی دخترم گرفت یک دفعه اون چیزیی که گم شده بود داد به من گفت بابا حواست نیست این چیزو(همونی که گم شده بود) با کلیددادی به من!!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
3
4
با سلام آقای بن احمد آیات قران بیانگر وجود جن می باشد
بهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
1
3
جن و جن گیر وجود دارد . وسیله ای گم شده بود هزینه کردیم جایش را گفت .
پاسخ ها
نسرین هستم ازشیراز
| |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
سلام ازتون خواهش میکنم بهشون بگین پیش من بیاد آخه خییییلی درد دل باهاشون دارم توشهر غریبم سنگ ازهمه طرف برسرم میباره التماستون میکنم حتما بهشون بگید من گرفتارم ارزوی دیدنشو دارم من بی کس هستم تنهای تنهام تو خونه ام زندگی میکردن صداشونوشنیدم حتی تو اتاق دخترم داشت با تلفن حرف میزد بقران باورکنید ولی من ندیدمش عاجزانه ازتون میخوام هرچ زودتر برام رویتش کنید ممنونتم تا ابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
2
5
من دلم واسه گربه سوخت بیچاره را بدان چه بلاها سرش درمیارند که تو جنی
رابرت
|
United States
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
0
2
بیاورید تا ترافیک تهران را حال کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
1
2
احتمالا درست می گوید . چون درکشوری که این همه مشکل اقتصادی دارد یک نفر نمی تواند یک شبه بدون کمک اجنه این همه اختلاس را انجام بدهد . تازه بعد از گذشت این همه سال کسی نمیداند این همه پولها کجارفته است.......
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
1
1
اگه شما هم یک رفیق جن داشته باشید راحت میتوانید یک اختلاس حسابی کنید واز این کشور فرار کنید
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
3
3
اجنه جاسوس و كافر توسط بعضي از كشور هاي اروپايي و همچنين امريكا بكار گرفته مي شود اين يك واقيعت مي باشد.
پاسخ ها
احمد
| |
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
خوش به حالت كه اينقد مشنگي
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
2
0
من فکر مکنم با یکی از انها در ارتباتم ولی به او تسلت ندارم جکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
3
0
با سلام
عزیزان من چهارسالپیش درشهرخودگلپایگان که می‌خواستیم روباهی رابه تله براندازیم گربه به تله افتادومامجبورشدیم انراکشتیم بعدحالم خراب شدوبجنون رسیدم کار هم ازدست برنمیامدهی باخوددعامیکردم که خدایاازین وضع خلاص شوم تااینکه یکروزغروب کف دستم موجوداتیدیم که مشغول کارهستند دستم خودبخودروغنی شدوبعدرنگ جالبی به خود گرفت فردای امروز من هی بهتر شدم این برنامه را خودم دیدم
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
0
3
خدا همگي شما را شفا دهد
فرزانه
|
Turkey
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
3
5
سلام تو رو به خدا هر کی علمش رو داره به من کمک کنه من از زمان به دنیا اومدن قربانی ماورا هستم از هر راهی بگین وارد شدم و هر چه گفتن انجام دادم یت و ازارشون کمتر شده اما همچنان از کار کردن و ازدواج کردن و پول داشتن م و روابط اجتماعی من جلوگیری میکنند و من شدم توپ فوتبال رمالهایی که شب به شب تو خواب از من سیوال می پرسند دیگه خسته شدم پیوسته توسط جن به من تجاوز میشه از طفولیت کمکم کنید اگر به انسانیت اعتقاد دارید
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
به نظر من برو کربلا حتی اگر اعتقاد نداری
یا خالصانه امام زمان رو صدا بزن
یا توبه واقعی کن و سه روز نماز اول وقت بخوان
اگر این کارهارو نمیکنی حداقل همیشه اسفند دود کن وطبق همین گزارش روغن سیاه دانه به بدنت بمال.
ناشناس
| |
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
سلام من هر نوع جنی را دیدم و میبینم آنها از نور و سایه اشیا یا درختان حتی از خودشان برای حضور در آن محل ودیده نشدن استفاده مکنن
Merlinkazemi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
1
2
سلام به همه بنده هشت سال هست که کارم اینه و به تاریک ترین جاهایی که فکر کنید رفتم و ما دو نفر درویش هستیم که کارمان اینه از احضار گرفته تا جن گیری و طلسم و غیره بعضی چیزها واقعیت هست که باید تجربه کنی
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
2
0
بقرآن همش دروغ هست من رفتم یک دعا برای دوست دخترم گرفتم ک ازمن دور بشه نزدیک ترشد یک بار دیگه هم رفتم برای یکی دیگه گرفتم که زنم بشه نشدعروس شدالکی هست بقرآن نرین
پاسخ ها
پیمان
| |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اگه میخوایی زندگی سالمی داشته باشی هیچ وقت از این راه استفاده نکن چون زود گذر خواهد بود و پشیمانی خـــــــــــــــیلی شدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
2
1
سلام اولین که شمابیجامیکنیدمیریدبرای دختران مردم دعادرست میکنیدثانیاجن حقیقت داره وبایددیدتاباورتون بشه
پاسخ ها
پیمان
| |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حرفتون درست
اگه با لحن خوبی میگفتید خیــــــــــلی خوب میشد
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
0
0
جن وجود داره قدش کوتاهست ریز تر از انسانه میتونه به هر شکلی در بیاد
افسون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
0
0
جن حتماوجودداره چندمیلیاردی که بابت پول نفت گرفتن اونابردن اختلاس گرارم اوناغیب میکنن یهوازکشورای خارج سردرمیارن والا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر