نکاتی جالب در مورد چاقی
کد خبر: ۸۳۱
تاریخ انتشار: 2015 May 21    -    ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
محققان و متخصصان تغذیه مدت طولانی است که حدس می زند تضعیت بیولوژی افراد بر وزن آنها تاثیر دارد اما قادر به اثبات آن نبوده اند.
کم کردن وزن کار مشکلی است به خصوص برای افرادی که به شدت اضافه وزن دارند و به مرز چاقی رسیده اند.

افرادی که با کم کردن غذا اقدام به کاهش وزن می کنند پاسخ های متابولیکی متفاوتی ایجاد می شود، با این وجود افرادی که عملکرد متابولیسمی کمتری دارند ، دیرتر وزن کم می کنند. در حالیکه فاکتورهای رفتاری و رژیم غذایی در کاهش وزن تاثیر دارند اما مطالعات جدید نشان می دهند فیزیولوژی بدن افراد هم در این مورد تاثیرگذار است.

محققان ۱۲ خانم و آقا دچار اضافه وزن را در طی ۶ هفته مورد بررسی قرار دادند؛ یک روز بعداز اولین روز رژیم، کالری دریافتی شرکت کنندگان اندازه گیری شد و بعد از آن مقدار کالری ۵۰ درصد کاهش یافت. بعد از تعیین سن، جنسیت و نژاد و وزن اولیه، محققان دریافتند افراد با ویژگی های یکسان که مقدار کمی وزن کم کردند، شرایط متابولیکی یکسان داشتند.

محققان و متخصصان تغذیه مدت طولانی است که حدس می زند تضعیت بیولوژی افراد بر وزن آنها تاثیر دارد اما قادر به اثبات آن نبوده اند.

به گفته ی یکی از محققان این مطالعه رعایت رژیم غذایی و داشتن فعالیت بدنی منظم در کاهش وزن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

براساس این مطالعه پژوهشگران دریافتند ویژگی های فردی تعیین کننده مسیر درمان اضافه وزن است. درمان برمبنای ویژگی فردی به عنوان گامی دیگر در درمان چاقی خواهد بود.

منبع: نامه نیوز 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار