فیلم های شبکه های سیما در تعطیلات آخر هفته
کد خبر: ۸۲۶۸
تاریخ انتشار: 2015 August 21    -    ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
سیما، فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن های متفاوتی را برای روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 مرداد ماه تدارک دید.

فیلم‌های دو روز پایانی شبکه‌های سیما به شرح زیر اعلام شد:

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «دره تاریک» به کارگردانی آندریاس پروچاسکا، پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

پیرمردی به نام برنر بر دهکده کوچکی در آلمان حکمرانی می کند. او 6 پسر دارد که در دل اهالی روستا رعب و وحشت ایجاد می کنند و مخالفان پدرشان را به اشد مجازات می رسانند. یک روز مرد جوانی به نام گرایدر به خونخواهی پدرش وارد این روستا می شود. مادر گرایدر 20 سال قبل به عنوان خدمتکار در عمارت برنر کار می کرده است. او پس از ازدواج با یکی از جوانان روستا تصمیم می‌گیرد عمارت را ترک کند، اما برنر با این کار مخالفت می کند. مادر و پدر گرایدر شبانه از روستا می گریزند اما پسران برنر آنها را تعقیب کرده و پدر گرایدر را به قتل می رسانند اما مادرش موفق به فرار می شود. گرایدر که قصد انتقام دارد تک تک پسران برنر را در موقعیت های مختلف به هلاکت می رساند و عاقبت با خود او مواجه می شود. در این مواجه گرایدر در حالی که به شدت زخمی شده است برنر را به سزای اعمال خود می رساند.

************************************

فیلم تلویزیونی «ماه جبین» به کارگردانی روح الله حجازی، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

ارمیا که اعتقادی به امام زاده سید آقا ندارد، دو نوزاد خود را در بدو تولد از دست می دهد اما فرزند سوم او یحیی که به دنیا می آید و بیمار می شود، همسر ارمیا، ساره به اصرار از او می خواهد برای شفای فرزند خود راهی امامزاده شود. ارمیا با اکراه راهی امامزاده می شود ولی در راه با مسائلی روبرو می شود که در پایان به امامزاده اعتقاد پیدا می کند/ عیسی دوازده ساله در کنار پیرمردی که خادم امامزاده سید آقا است زندگی می کند. او که روی صورتش یک ماه گرفتگی دارد همواره مورد تمسخر همسن و سالان خود قرار می گیرد و به همین دلیل منزوی و تنهاست. زنی به نام آسیه که گم کرده ای دارد هر روز در انتظار معجزه ای به امامزاده می‌آید و ....

************************************

شبکه دو سیما

سینمایی «قهرمان دوست داشتنی» به کارگردانی کیونگ هو لی، پنجشنبه 29 مرداد ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

جانی، یک کوالای سفید رنگ است که دوستانش او را مسخرمی‌کنند. او جنگل کوالاها را ترک می کند و سفری را آغاز می کند. در ابتدا با یک میمون گنگ و یک موش صحرایی آشنا می شود. جانی با آنها به سیرک می رود و در سیرک مشغول به کار می شود. اما پس از مدتی دیگر مورد توجه مردم نیست، پس سیرک را ترک می کند. موش صحرایی و میمون نیز با او همراه می شوند. آنها به جنگلی می رسند اما به محض ورود می بینند که اهالی جنگل مورد حمله گرگ ها واقع شده اند و در حال مبارزه با آنها هستند و ...

*************************************

فیلم‌سینمایی «بمانی هفتم» به کارگردانی مهدی مظلومی، پنجشنبه 29 مرداد ساعت 23 در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

این فیلم با بازی رضا شفیعی جم، رضا فیض نوروزی، یوسف صیادی، معصومه آقاجانی و هادی کاظمی تولید شده است.

بمانی که بعد از شش فرزند مرده به دنیا آمده است و چون نام فرزندان قبلی نیز بمانی بوده، بنابراین وقتی فرزند هفتم زنده می ماند، بمانی هفتم خوانده می شود. او که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده، پس از گذراندن مراحل مقدماتی به استخدام یک اداره دولتی در می آید ولی به دلیل وظیفه شناسی و وجدان کاری، مورد حسادت برخی از کارمندان قرار می گیرد؛ آنها او رابا پرونده سازی به عنوان دزد و اختلاس گر، از اداره اخراج می کنند. او نیز به دلیل یافتن کار جدید به جاهای مختلف می‌رود.

*************************************

فیلم سینمایی «دور دنیا در ‌پنجاه سال» به کارگردانی بن استاسِن، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 8:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

سامی، لاک پشتی است که در طول پنجاه سال دور دنیا را می گردد و ماجراهای زیادی برای او اتفاق می افتد، او لحظه ای پس از تولد، توسط یک مرغ دریایی شکار می شود، ولی از دست او فرار می کند، و روی یک قایق چوبی می افتد، آن هنگام یک لاک پشت کوچک به نام شلی می خواهد به او کمک کند تا او نیز وارد اقیانوس شود ولی سامی بیهوش شده است. شب هنگام با بالا آمدن آب دریا، قایق او به آب می افتد و او وارد اقیانوس می شود، سامی با لاک پشتی به نام ری دوست می شود، و آن دو تصمیم می گیرند با یکدیگر تمام دنیا را ببینند و برای رفتن به سرزمین لاک پشت ها از گذرگاه مخفی عبورکنند. پس از شناکردن و خوردن و خوابیدن آن دو انقدر بزرگ می شوند که قایق دیگر نمی تواند وزن آنها را تحمل کند، پس درهم می شکند و ...

*************************************

فیلم سینمایی «‌بازگشت به خانه» به کارگردانی ماریا پیترز، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

مایک پسر بچه بیماری است که به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان به سر می برد. نتایج پیوند استخوان مایک مثبت می‌شود و پزشک مایک به او می گوید می تواند به خانه برود اما مادر مایک برای بردن مایک چند روزی تا خیر می کند. و بیمارستان به سازمان حمایت از کوکان اطلاع می دهد. مادر مایک بیمار است و نمی تواند سر پرستی مایک را به عهده بگیرد. آنها سعی می کنند سر پرستی مایک را به یک خانواده دیگر بدهند ولی مایک که از این ماجرا خوشحال نیست کاری می کند که آن خانواده انصراف می دهند. مایک به بیمارستان بر می گردد تا خانواده جدیدی پیدا شود. مایک از بیمارستان فرار می کند و خود را به خانه می رساند تا برای تعطیلات سال نو کنار مادرش باشد اما مادرش در درمانگاهی بستری است و مایک خانه بهم ریخته را تمیز می کند و منتظر مادر می‌ماند. به دلیل استفاده نکردن از دارو حال مایک بهم می ریزد و بیهوش می شود ...

*************************************

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «اینجا ‌‌آسمان ‌همیشه ‌ابری است» به‌کارگردانی مهدی‌ گلستانه، پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 00:00 از شبکه سه سیما پخش می شود.

داستان فیلم با بازی شهرام قائدی، الیکا عبدالرزاق ، فقیه سلطانی و محمد رضا هدایتی، زندگی سیما و نادر را روایت می کند که سال هاست ازدواج کرده اند اما صاحب فرزند نشده اند. درست روزی که قصد رفتن به مشهد را داشتند همسر دوست مرحومش که یک خانم هندی است برای انجام مراسم سالگرد فوت همسر مرحومش به تهران می آید و از نادر می خواهد که او را به شمال ببرد.

*************************************

روز پنجشنبه 29 مرداد ساعت 11:30 فیلم سینمایی «رفیق بد» به کارگردانی عباس احمدی مطلق از شبکه سه سیما پخش می شود.

حبیب پس از سال ها به ایران برمی گردد و سراغ دوست قدیمی اش عزیز که در یک آسایشگاه روانی بستری است، می رود. عزیز حرف نمی‌زند و حبیب را نمی شناسد. به توصیه پزشک، حبیب به تعریف ماجرای دوستی خود و عزیز در حضور او می‌پردازد. حبیب و عزیز از کودکی با هم دوست بوده اند و در یک بانک کار می کرده اند. شغل آنها در بانک حمل و نقل بسته های پول بوده. در آخرین روز خدمت شان چند نفر مقدار زیادی دلار از آنها می دزدند. هر دو که در جریان سرقت زخمی و بیمار شده اند، برای پیداکردن پول ها دست به کار می شوند. در درگیری بین پلیس و دزدان همه چیز آتش می گیرد و....

*************************************

فیلم سینمایی «زیارت» به‌کارگردانی صادق کرمیار، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 00:15 از شبکه سه سیما پخش می شود .

مردی آغاز برای رسیدن به طلب خود و پیدا کردن فرد بدهکارعازم مشهد می‌شود. او در این سفر زائران دیگری را می‌بیند که هر کدام به امید کرامتی از حضرت رضا (ع) عازم زیارت هستند.

*************************************

روز جمعه 30 مرداد ماه ساعت 11:00 فیلم سینمایی «حکمرانی ظالمان» به کارگردانی چاوو بینسو جوهان وو، از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

گروه سنگ تیره در پی به دست آوردن بقایای جسد استاد بزرگ هستند که قرن ها پیش از دنیا رفته است. آنها معتقدند که هر کس آن بقایا را در اختیار داشته باشد می تواند بر همه هنرهای رزمی حکمرانی کند. بارش یکی از اعضای آن گروه است او تصمیم می گیرد از کار خود کناره‌گیری کرده است و با ازدواج با جیانگ به زندگی خود ادامه دهد ولی....

*************************************

فیلم سینمایی «مدار بسته» به کارگردانی ریس زارد بوگاسکی، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با نقش آفرینی جانوس جاجوز، کازیمیرز کاکزور و ماگدالنا کومُرک، برگرفته از رویدادهای واقعی است. پیتر مای، مارک استاوسکی، گرگور ریبارچیکسه مرد جوان، کارخانه تولید دستگاه رادیومتر را با همراهی مدیر عامل ان کارخانه زیر قیمت می خرند و پس از مدتی کارخانه را با سود چند برابر می فروشند. انها با سرمایه به دست امده کارخانه مودم ناوار را در شهر گدانسک راه اندازی می کنند و ...

*************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «زندانی اسپانیایی» به کارگردانی ‌دیوید ممت، پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 11:00 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

قهرمان داستان شهروندی متخصص است که در اختراعی به موفقیت می رسد و به همین خاطر هدف سودجویی های بین المللی قرار می‌گیرد.

*************************************

فیلم سینمایی «راننده» به کارگردانی والتر هیل، جمعه 30مرداد ماه ساعت 11:00 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

رایان اونیل یک راننده فوق العاده حرفه ای است که در فیلم های سینمایی نقش بدلکار را بازی می کند. البته او به گروه های خلافکار و سارق نیز به عنوان راننده در تعقیب و گریزها کمک می دهد.

*************************************

فیلم سینمایی «محاکمه» به کارگردانی گری ویلر، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما به نمایش درمی‌آید.

داستان فیلم با بازی رابرت فورستر، باب جانات و متیو مودین از این قرار است که: وکیلی به علت از دست دادن خانواده اش از زندگی ناامید شده ولی با قبول پرونده پسری که متهم به قتل دختر مورد علاقه اش است دوباره به تلاش و تکاپو می پردازد، وی در جریان تبرئه کردن موکلش دوباره به زندگی امیدوار شده و زندگی تازه ای را شروع می کند.

*************************************

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «گیوی پرنده» به کارگردانی تونی سیمپسون، پنجشنبه 29مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با نقش آفرینی ادوارد هال، تیکیرو هاتاوی، وینس مارتین و تندی رایت درباره پسر زرنگ و باهوشی به نام پیتر واکر است که در مسابقات گاری سواری شهری کوچک به همراه پدرش شرکت می کند. متاسفانه پدرش در یک حادثه اتومبیل جان می بازد و او با رویاهایش تنها می ماند. اما سپس با تکیه بر اراده و شخصیت هوشمندی که دارد تصمیم می گیرد در مسابقه سالانه گاری سواری شرکت کند و به هر نحوی که شده افتخار نیمه تمام پدرش را تمام و کسب کند. در نهایت نیز هم برنده مسابقه می شود و هم با دوستان و خانواده اش ارتباطی بسیار بهتر ایجاد می‌کند و می تواند با غم فقدان پدرش کنار بیاید.

*************************************

انیمیشن «جورج کنجکاو» به کارگردانی متیو کالاگان، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 9 از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

تد برای پیدا کردن مجسمه ای گمشده می‌رود ولی موفق نمی‌شود و تنها چیزی که از این سفر نصیب او می شود میمونی است به نام جورج که باعث مشکلات زیادی برای تد می‌شود.

*************************************

فیلم سینمایی «تاکسی 4» به کارگردانی جرارد کاراوزیک، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

دانیل مورالز یک راننده تبهکار بلژیکی است و تمام کشورهای اروپایی به خاطر جنایت‌هایش در تعقیب او هستند. پلیس موفق به دستگیری او می‌شود و قصد دارد او را به زندانی در کنگو منتقل کند اما او فرار می‌کند.

*************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «ستاره شرق» به کارگردانی علی غفاری، پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود .

در زمان امامت حسن عسکری (ع)، خلیفه، شیخ الشیوخ بغداد، جابر را مامور می کند تا به نیشابور رفته و فضل ابن شاذان، عالو علوی را از بین ببرد. فضل مشغول جمع آوری احادیث مهدویت در قالب یک کتاب است و در این راه شاگردانش هم چون سهراب او را همراهی می کنند. با ورود جابر به نیشابور عرصه بر فضل تنگ می شود. جابر شایعه می کند که امام حسن (ع)، فضل را نفرین کرده و او را مرتد خوانده است. فضل به همراه چند تن از شاگردانش از شهر خارج می شوند و در روستایی پناه می گیرند و ...

*************************************

فیلم تلویزیونی «آنایور دوم» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر، جمعه 30 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود. مین آیه از باکو راهی تبریز شده است. او به دنبال یافتن بخشی از هویت خانوادگی خود است که در نقشه ای خاص تبلور یافته است. نقشه ای که پشت آن نام عده ای زن درج شده است . نیمه دیگر نقشه در دست هابیل پسر عموی روحانی مین آیه است که در حوزه علمیه تبریز تحصیل می کند و ...

*************************************

شبکه پویا

انیمینش «زرافه» پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 21 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

داستان درباره پیوند دوستی میان مکی پسری 10 ساله و یک زرافه یتیم است که هدیه‌ای است از طرف پادشاه مصر که برای پادشاه فرانسه فرستاده شده است...

*************************************

انیمیشن «کارآگاهان کوچک» جمعه 30 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.

پسری به نام کونان با تعدادی از دوستانش یک گروه تشکیل می‌دهد تا حقایق یک حادث? بمب‌گذاری را کشف کند. فرد سیاه‌پوشی در مراسم افتتاح مترو بمب‌گذاری کرده است تا شهردار اُساکو را بکُشد. اما کونان که از قضیه باخبر شده به موقع به رئیس پلیس خبر می‌دهد...

*************************************

شبکه افق

فیلم سینمایی «تیرباران» برای پخش از شبکه افق در روز جمعه 30 مرداد در نظر گرفته شده است.

بهمن ماه سال 1343 محمد اندرزگو به همراه چند تن از یارانش روبروی ساختمان مجلس منتظر می مانند تا حسنعلی منصور را به سزای اعمالش برسانند و اعدام انقلابی او را محقق کنند.

این کار با موفقیت انجام می شود، ولی ماموران با تجسس بسیار همه عاملین ترور به جز سید علی اندرزگو را دستگیر و اعدام می کنند.

مأمورین ساواک به دنبال اندرزگو هستند چرا که او را از طراحان اصلی ترور می دانند، اما سید علی در لباس مبدل به مبارزه ادامه می دهد و چند بار تا مرز دستگیری می رود ولی نجات می یابد و هر بار مجبور می شود به همراه خانواده به شهری یا روستایی دیگر برود؛ آخرین بار مأمورین ساواک محل زندگی او را محاصره می کنند و سید علی اندرزگو بعد از یک درگیری مسلحانه سخت، به شهادت می رسد.

این داستان فیلم سینمایی «تیرباران» به نویسندگی و کارگردانی علی اصغر شادروان است که بازیگرانی همچون مجید مجیدی، جعفر دهقان، رضا چراغی، محمود نوروز، محمد احمدی، فاطمه خواجوزاده و ... در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

حسین صابری و روح الله برادری تهیه کنندگان این فیلم سینمایی بوده اند که در سال 1365 ساخته شده است.

«تیرباران» برای پخش از شبکه افق در روز جمعه 30 مردادماه ساعت 17 در نظر گرفته شده است.

علاقمندان به فیلم های ایرانی می توانند ساعت 8.30 روز شنبه 31 مردادماه نظاره گر تکرار «تیرباران» باشند.

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «ماجرای ردوود»، «از پدر به پلیس»، «بیست میلیون مایل به زمین» و «پناهگاه» پنجشنبه 29 مرداد ماه ساعت 12،15، 17 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

************************************

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «موریسون خواهر دار می شود»، «برو راهتو برو»، «بوی خوش زندگی»، «چهار هم پیمان» و «رمز مر‌کوری» جمعه 30 مرداد ماه ساعت 11،15، 17 ،20 و 23 از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
جام جم آنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر