آیا آموزش الفبا پیش از مدرسه درست است؟
کد خبر: ۸۱۴
تاریخ انتشار: 2015 May 21    -    ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
حداقل به چهار دلیل سعی نکنید آموزش الفبا و مبانی ریاضی را پیش از دوره دبستان و پیش دبستانی شروع کنید:

۱. این سنین، دوران بازی و جست و خیز بچه هاست، کودک را از درس خسته نکنید.

۲. یادگیری الفبا سبب می‌شود کودک از ابتدای دوران مدرسه، از بیشتر بچه‌ها جلو‌تر باشد و از کلاس و درس زده شود و حتی ممکن است به عنوان دانش‌آموز نا‌آرام و نامنضبط شناخته شود. چرا که به دلیل تکراری بودن مطالب خود را با حرف زدن یا شوخی کردن با دوستانش سرگرم می‌کند.

۳. سیستم آموزش موجود در مدارس ما جوابگوی پیشرفت کودک شما نخواهد بود و او ناخواسته از این سیستم طرد می‌شود. این امر انگیزه تحصیلی دانش آموز را پایین می‌آورد.

۴. اصلا نیازی به این آموزش‌ها نیست و آموزش‌های مرسوم مهد کودک‌ها و مراکز پیش دبستانی کفایت می‌کند. حتی ممکن است شیوه آموزش شما با شیوه‌ای که کودک سال آینده در مدرسه می‌آموزد بسیار متفاوت باشد و این مسئله به طور قطع کودک را دچار سردرگمی خواهد کرد.

کودکان از طریق بازی‌ها یاد می‌گیرند. پس بازی‌های بیشتر و بیشتری بیاموزید و با فرزندانتان آن‌ها را تجربه کنید.
سعی کنید برخی از بازی‌های دوران کودکیتان را به فرزندتان نیز یاد بدهید. بازی‌هایی مثل الک دولک، گرگم به هوا، هفت سنگ، شاه، وزیر، دزد و….

بازی‌های رایانه‌ای پرتحرک، هیجان انگیز و خشن برای کودکان مناسب نیست. به طور کلی، هرچه بازی‌ها در این سنین نیاز به تحرک جسمی بیشتری داشته باشد بهتر است. اما اگر چاره‌ای نداشتید، بازی‌های رایانه‌ای فکری، مثل شطرنج، پازل و… نیز خوب است.

- اشتباه نکنید انرژی بچه‌ها از بزرگ تر‌ها بیشتر نیست، بلکه به دلیل کوچک‌تر بودن اندامشان، انرژیشان نیز دیر‌تر تمام می‌شود و تحمل بازی‌ها و کنجکاوی‌های آنان نیازمند صبر و حوصله بسیار زیادی از جانب شماست.
منبع: تبیان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر