آنچه باید درباره پوشاک «پر» بدانیم
کد خبر: ۸۰۷۴
تاریخ انتشار: 2015 August 18    -    ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰
پر يکي از بهترين عايقهاي طبيعي است. حالت ارتجاعي، وزن، گرمي و فشردگي آن با هيچ چيز ديگري قابل قياس نيست و نسبت به مواد مصنوعي جايگزين، پر بي نظير است.
در مورد پوشاک "پر" بیشتر بدانیم

انجمن پزشکی کوهستان ایران: پر يکي از بهترين عايقهاي طبيعي است. حالت ارتجاعي، وزن، گرمي و فشردگي آن با هيچ چيز ديگري قابل قياس نيست و نسبت به مواد مصنوعي جايگزين، پر بي نظير است.

با پر پوشاندن

پر شامل هزاران کرک (پرچه) و غلاف بسيار کوچک (قوزه پنبه) و سبک، تارهاي پف کردني و نرم که طرفين يک خط روي يک مرغ آبزي وجود دارد. پرها از غازها، قوها، مرغابي و اردکها به دست مي‎آيد. تمام چيزهايي که با پر پٌر مي شوند شامل کرکهاي (تارهاي) نرم و قسمت انتهايي تيز هستند (ساقه).
کيفيت پر به گونه يک پرنده بستگي ندارد بلکه به محيط زندگي و به سن بلوغ رسيدن آن بستگي دارد.
پاسخ پرندهها نسبت به سرماي بيشتر و محيط نمناک اين است که کرکهاي بدنشان را باد کنند و پرهايشان آنها را گرم نگهدارند.
کارايي پر سفيد يا سياه تفاوتي ندارد. براي تزئين و آرايش (مثل لباس خانمها) بهاي پر سفيد از پر خاکستري گرانتر مي‎باشد.
Fill – Power (قدرت تکثير، قدرت باد شدن) – (Loft Power)
معني اين واژه اندازه نرمي و خاصيت کرکي يک پر است. براساس واحد اينچ مکعب بيان مي‎کند که يک (Ounce) اونس (تقريباً 30 گرم) پر چه مقدار مي‎تواند جابجا يا باد شود.
پرهايي با قدرت 450-400 متوسط، 500 تا 600 خوب، 750 تا 650 عالي هستند. پرهاي با قدرت بالاتر مانند 800 گرماي بيشتري را با همان وزن فراهم مي‎کنند.


هزينه و قيمت Costنسبت به ديگر مواد عايق پر گرانتر است. اگر چه وقتي هزينه آن را با تعداد شبهايي که گرم و نرم و راحت برايتان فراهم مي‎سازد مقايسه کيند، خريد ارزاني را انجام داده ايد. هزينه يک کيسه خواب پر پنجاه درصد گرانتر از يک کيسه خواب با مواد مصنوعي با يک دماي همسان مي‎باشد، اما Lostsها بر 3 تا 5 برابر بيشتر است.

نم و رطوبت: Moisture

وقتي نم و رطوبت وجود داشته باشد عايق بودن پر به خطر مي‎افتد. در اين شرايط يک لايه ضد آب و قابل تنفس (مانند Pertex) مي تواند از کاپشن پر يا کيسه خواب شما محافظت نمايد. در آب و هواي سرد، ؟؟؟ در اين شرايط يک کيسه خواب، با مواد مصنوعي انتخاب بهتري مي باشد.

نگهداري: Maintenance

کيسه خوابهاي پر و ديگر تجهيزاتي که با پر پر شده‎اند مانند پوشاک، نياز به نگهداري دارند تا بتوانند به صورت بهينه استفاده شوند. براي فهميدن شرايط نگهداري آن به نکات زير توجه نماييد:
Cleaning Down Articles: MEC

ایرانکوه، دکتر حمید مساعدیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر