اعلام اسامی تنقلات ترش غیرمجاز
کد خبر: ۷۷۱۷
تاریخ انتشار: 2015 August 15    -    ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
اسامی برخی واحدهای توليدی تنقلات ترش اعم از انواع لواشک و زغال اخته كه به دليل جعل و نداشتن اسناد بهداشتی، غيرمجاز شناخته شده‌اند، اعلام شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای اعلام کرد: واحدهای توليدی مواد غذایی كه نام‌شان در پی می آيد به علت جعل یا نداشتن اسناد بهداشتی اداره كل فرآورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو غيرمجاز شناخته مي‌شوند.

پیرو این اطلاعیه انواع میوه های فرآوری شده لواشک با نام تجاری کاوشکران شکوه سبز، لواشک میوه ای با نام تجاری  دادلی، لواشک زرد آلو و آلبالوی شرکت شهد دانه خوی با نام تجاری ترش آلان و لواشک رولی با نام تجاری ترشان، غير مجاز و تقلبی هستند.

بنابر اعلام پايگاه اطلاع رساني سازمان غذا و دارو،  همچنين آلوچه و برگه تولیدی شرکت زرین ترش با نام تجاری زرین ترش، لواشک با نامهای تجاری ملیس، چلچله، باغشان امید، گل بین، سانا،  پاک گل و  پایلا، لواشک نی دار با نام تجاری پرهام، آلوچه تولیدی ملک زاده با نام تجاری دلتا، آلوچه فراوری شده با نام های تجاری ارغوان و تک ستاره و لواشک لوله ای با نام تجاری  ستاره ماهان را محصولات تقلبي و غيرمجاز معرفی کرد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با نام بردن از زغال اخته صنایع غذایی هانی ترش با نام تجاری  هانی ترش، آلوچه و زغال اخته با نام تجاری  الوسان به عنوان ديگر محصولات غيرمجاز، از كساني كه محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده مي‌كنند خواست روابط عمومي سازمان غذا و دارو، معاونت‌هاي غذا و داروي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور يا نيروي انتظامي را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوري آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ روابط عمومی سازمان غذا و دارو آماده دريافت اطلاعات در خصوص مراکز عرضه فرآورده‌های غير‌ مجاز است.

منبع: مهر
برچسب ها: لواشک
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر