دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!
کد خبر: ۷۴۴۰۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2017 May 26    -    ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
اسرار کره ی زمین؛
دانشمندان می گویتد ۸.۷ میلیون گونه بر روی زمین زندگی می کنند که ۱.۲ میلیون آنها گونه های حیوانی هستند. این مطالعه برآورد می کند که ۸۶ درصد از تمام گونه های زمین و ۹۱ درصد از تمام گونه های دریایی هنوز کشف نشده و یا توصیف نشده اند.
دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!اختصاصی «تابناک با تو»؛ در هر مکانی در اطراف خود، حیوانات، پرندگان و حتی حشرات را می بینیم و با وجود این که درباره ی تعداد انسان هایی که روی زمین زندگی می کنند آمار و ارقام نسبتا دقیقی داریم، اما واقعا نمی دانیم که چه تعداد حیوان روی زمین با ما زندگی می کنند.

متأسفانه این سؤال (چه تعداد حیوان روی زمین وجود دارد؟) تقریبا بی جواب است. دانشمندان فقط با استفاده از حدس و گمان و برآوردهای تقریبی به این سؤال پاسخ های خطاپذیری داده اند.
 دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!

تعداد حیوانات روی زمین چقدر است؟

در ابتدا باید تعداد حیوانات خانگی را که با انسانها و در خانه های آن ها زندگی می کنند بشماریم. این شمارش آسان است. البته باید حساب حیواناتی مثل موش ها و پرندگان و سایر موجودات را هم داشته باشیم که در طول روز نمی توانیم به راحتی آن ها را ببینیم.
 
 
دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!
 
ماهی ها  و دسته هایی  از حشرات را هم که در کلونی ها و به صورت دسته جمعی زندگی می کنند را نباید فراموش کرد. در این آمارگیری باید حساب حیواناتی را هم داشته باشیم که قادر به تعقیب کردن آنها نیستیم. حیوانات بسیار کوچک هم به دلیل کوچکی بیش از اندازه ممکن است از دایره ی اعداد و ارقام ما خارج شوند. برخی از آنها هم در مکان های صعب العبور زندگی می کنند. همین ها باعث شده تا دانشمندان برای ارائه توضیحات درباره تعداد حیوانات و جانداران روی زمین به بیان درصدهای تقریبی روی بیاورند.
  دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!
 
دانشمندان می گویتد ۸.۷ میلیون گونه بر روی زمین زندگی می کنند که ۱.۲ میلیون آنها گونه های حیوانی هستند.
این مطالعه برآورد می کند که ۸۶ درصد از تمام گونه های زمین و ۹۱ درصد از تمام گونه های دریایی هنوز کشف نشده و یا توصیف نشده اند.
 
در حال حاضر دانشمندان بر این باورند که بیش از هفت میلیارد انسان در جهان زندگی می کنند و این عدد شگفت انگیز است. بیش از ۱۸ میلیارد مرغ و جوجه بر روی کره ی زمین وجود دارد و تعداد انسان ها از تعداد گاوها با ۱.۴ میلیارد و گوسفندان ۱.۱ میلیارد رأس بیشتر است.
 
دقیقا چه تعداد حیوان روی زمین زندگی می کنند؟!
 
این عددها را در کنار تعداد حشرات قرار دهیم. دانشمندان  برآورد می کنند که ۱۰۰۰۰ تریلیون مورچه روی زمین وجود دارد. و تعداد حشرات به ۱۰ کونیتیلیون (یعنی ۱۰ میلیارد میلیارد) می رسد. دانشمندان با کنار هم گذاشتن این آمار و ارقام می گویند تعداد نسبی حیوانات اعم از حشرات و پرندگان به طور کلی بیش از ۲۰ کونیتیلیون (۲۰ میلیارد میلیارد)  است.
 
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
2
6
اینهمه حیوان چگونه در کشتی نوح انهم نر وماده جای گرفت +آذوقه
پاسخ ها
ابراهیم ملکی
| |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
این عدد نشان دهنده مقدار جمعیت است نه تعداد گونه های جانوری .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
3
4
تمام این موجودات را خداوند حکیم و رزاق. روزی میدهد! وقتی یکم فکرش را میکنی ....
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار