این هم میوه‌ آپارتمانی لذیذ+عکس
کد خبر: ۷۴۴
تاریخ انتشار: 2015 May 19    -    ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳
‌کامکوات درختچه‎ای مقاوم از خانواده مرکبات است که می‌‎توان آن را به راحتی در منزل نگهداری کرد، به همین دلیل به آن «میوه آپارتمانی» نیز می‌گویند.

کامکوات یکی از گونه‌های مورد مطالعه در کلکسیون مرکبات شهرستان نیکشهر است که به دلیل مصرف پایین آب و دو بار ثمر‌دهی، از سال آینده به منظور افزایش سطح زیر کشت نهال آن در بین کشاورزان نیکشهری توزیع خواهد شد و این میوه علاوه بر تازه‌خوری در تهیه سالاد ترشی و مربا مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر در این زمینه می‌گوید: کامکوات یک میوه خوش طعم و از خانواده مرکبات است که اندازه و شکل آن شبیه میوه خرماست و منشا آن جنوب شرق چین است.
حبیب رئیسی افزود: بیشترین بهره‎برداری از این گونه به عنوان یک میوه لذیذ و استفاده از آن به عنوان یک گیاه و میوه تزیینی است.

وی ادامه داد: مصرف پایین آب و دو بار ثمردهی در طول سال از مزیت‎هایی است که جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر را ترغیب به ترویج و توسعه این محصول کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر بیان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان در سال آتی برای ترویج و توسعه این رقم از مرکبات اقدام به تامین نهال در بین باغداران مرکبات کار شهرستان خواهد کرد تا علاوه بر افزایش سطح زیر کشت این محصول با توجه به باردهی مناسبی که دارد درآمد خوبی عاید کشاورزان و بهربرداران منطقه قرار گیرد.