۱۰ ترکیب رنگی عالی برای لباسها
bato-adv
کد خبر: ۷۳۹۴۳
تاریخ انتشار: 2017 May 21    -    ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
برای اینکه در ترکیب و ست کردن رنگ لباسها به نتایج رضایت بخشی دست یابیم میتوانیم از روشهای مختلفی استفاده کنیم. ایجاد هارمونی، تضاد و استفاده از رنگ‌های خنثی از بهترین این راه‌هاست.
۱۰ ترکیب رنگی عالی برای لباسها

برای اینکه در ترکیب و ست کردن رنگ لباسها به نتایج رضایت بخشی دست یابیم میتوانیم از روشهای مختلفی استفاده کنیم. ایجاد هارمونی، تضاد و استفاده از رنگ‌های خنثی از بهترین این راه‌هاست. با اینکه تمامی این روش‌ها ترکیب رنگی‌های زیبایی را به وجود می‌آورند، برخی از آن‌ها به شدت زیبا و چشم‌نواز و به نوعی در مقایسه با سایر ترکیب‌ها  دارای جذابیت بیشتری هستند و می‌توان برای خرید لباس‌ها به جای نگاه کردن به دایره رنگ‌ها مستقیم به سراغ آن‌ها رفت. چنان‌چه دوست دارید در مورد این ترکیب‌ها بیشتر بدانید با ما همراه باشید. 

 
صورتی و خاکستری

%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C..jpg

معمولا متداول است که از رنگ صورتی به عنوان رنگی دخترانه نام برده شود، ولی باید بدانید که از کنار هم قرار دادن رنگ‌های صورتی و خاکستری یک ترکیب رنگی بسیار شیک و زیبا، چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان، به وجود می‌آید. از این ترکیب می‌توانید هم برای لباس‌هایی که خارج از منزل می‌پوشید و هم لباس‌های داخل منزل، به خصوص برای لباس‌های میهمانی، استفاده کنید و از خوب بودن نتیجه کاملا مطمئن باشید. 

 

 نارنجی و مشکی

%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%DB%8C..jpg

نارنجی یک رنگ گرم و پرانرژی است و تیرگی رنگ مشکی بیش از هر رنگ دیگری به آن اجازه خودنمایی و جلوه‌گری می‌دهد. البته این یک اثر دو طرفه است و مشکی نیز در کنار نارنجی بیشتر به چشم می‌آید. اینکه چه درصدی از هر کدام را استفاده کنید کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی دارد؛ ولی در هر صورت نتیجه راضی کننده خواهد بود.

 

آبی روشن و صورتی

%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C.jpg

قرمز و مشکی

%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%DB%8C..jpg

از ترکیب رنگ‌های خنثی با سایر رنگ‌ها می‌توان نتایج قابل قبولی به دست آورد و ترکیب رنگ قرمز و مشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. رنگ قرمز به‌شدت گرم و هیجان‌انگیز است که در کنار رنگ مشکی بسیار به چشم می‌آید. با اینکه ترکیب این دو رنگ به نوعی یک ترکیب کلاسیک است؛ ولی می‌توانید با انتخاب درست لباس‌هایتان جلوه‌ای کاملا مدرن و جذاب داشت باشید. 

 

مشکی و سفید

%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF.%D9%85%D8%B4%DA%A9%DB%8C..jpg

رنگ‌های متضاد تقریبا همیشه ترکیب‌های رنگی زیبایی را به وجود می آورند  و ست کردن رنگ سفید و مشکی بارزترین مثال این ادعاست. اینکه بخواهید چند درصد از هرکدام این رنگ‌ها را به لباس خود اختصاص دهید کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد. البته می‌توانید این کار را با توجه به اندامتان انجام دهید. چنانچه اندام متناسبی دارید درصد رنگ سفید را بیشتر انتخاب کنید و در غیر این صورت درصد بیشتری را به رنگ مشکی اختصاص دهید .

 

نارنجی و آبی

%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%A2%D8%A8%DB%8C.jpg

این دو رنگ در چرخه‌ی رنگ‌ها روبروی هم قرار میگیرند و در واقع مکمل یکدیگر هستند، پس جای تعجب نیست که ست‌کردن آن‌ها بتواند ترکیبی زیبا و چشم‌نواز ارائه دهد. برای این رنگ‌ها نیز می‌توانید از درجه‌های تیره یا روشن آن‌ها استفاده کنید، ولی باید سعی کنید که هر دو تقریبا از یک درجه انتخاب شوند. چنانچه دوست دارید رنگ دیگری نیز به آن‌ها اضافه کنید می‌توانید از رنگ‌های خنثی کمک بگیرید.

 

مشکی و طلایی

%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%DB%8C.jpg

یک ترکیب رنگی ساده و در عین‌حال اشرافی و البته شکست ناپذیر. وقتی که رنگ مشکی را در کنار طلایی قرار می‌دهید به آن‌ها اجازه خواهید داد که از شدت براقیت و تیرگی همدیگر بکاهند و یک ترکیب زیبا را به وجود بیاورند. استفاده از این دو رنگ بخصوص برای لباس‌های شب و میهمانی‌ها بسیار مناسب است.

 

آبی و سفید

%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF..jpg

استفاده از رنگ‌های سفید و آبی کنار هم یک ترکیب کاملا خنک و دوست داشتنی به وجود می‌آورد و به احتمال زیاد برایتان نسیمی خنک  کنار ساحل دریا را تداعی خواهد کرد. در این ترکیب می‌توانید از آبی روشن یا تیره استفاده کنید، زیرا که تمام طیف رنگ آبی همنشینی خوبی در کنار رنگ سفید خواهد داشت.

 

آبی و قرمز

%D8%A2%D8%A8%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2..jpg

شاید در نظر اول فکر کنید همنشینی این دو رنگ نمیتواند نتیجه ی خوبی داشته باشد، ولی باید بگوییم چنانچه اینگونه فکر میکنید کاملا در اشتباهید. گرمای رنگ قرمز و خنکای رنگ آبی در کنار هم کاملا زیبا و دوست داشتنی هستند. اگر همراه این دو رنگ از رنگ سفید استفاده کنید میتوانید جلوه و اثرگذاری این ترکیب را به شدت افزایش دهید. 

 

سبز و زرد

%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D8%B2%D8%B1%D8%AF..jpg

بنیتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر