هوای پایتخت در شرایط هشدار قرار گرفت
کد خبر: ۷۳۵۴
تاریخ انتشار: 2015 August 11    -    ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۳
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون روی عدد ۱۵۴ در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
وحید حسینی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، غلظت تمام آلاینده ها به جز ازن و دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در بیشتر ایستگاه ها فراتر ازحد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم است.

مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر ایستگاه پارک رازی با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد ۲۲۵ آلوده ترین منطقه پایتخت و در شرایط اضطرار است.

حسینی اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای فردای پایتخت حاکی از آسمانی صاف همراه با غبار صبحگاهی، در بعدازظهر وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابراست. به این ترتیب انتظار می رود هوای پایتخت در شرایط ناسالم باقی بماند.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در منطقه ناسالم برای گروه های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.
 
مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر