عجیب ترین چیزهایی که در غارها کشف شدند
bato-adv
کد خبر: ۷۰۰۱۷
تاریخ انتشار: 2017 April 12    -    ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
پرسه در اعماق؛
برخی از بومیان رومانی، این غار را پس از آنکه در حدود ۵۰۰ میلیون سال بسته بود، باز کردند. این غار در جنوب شرقی رومانی است و با وجود سمّی بودن هوای آن زیستگاه عقرب ها، عنکبوت ها، کژمهرگان، زالوها و... می باشد.
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدنداختصاصی «تابناک با تو»؛ چیزهای زیادی درون غارها پیدا شده که سؤالات بسیاری را برانگیخته اند، در این گزارش، عجیب ترین چیزهایی را که در داخل غارها کشف شده اند آشنا خواهید شد.
 
غارهای غرق شده اقوام «مایا»
 
در سال ۲۰۰۸ میلادی یک هرم سنگی بزرگ و معبد قدیمی در زیر زمین در مکزیک پیدا شد. موضوع عجیب آن بود که این غارها کامل در آب فرو رفته بودند. برای قوم مایا غارها دروازه ورودی جهان زیرین تصور می شدند.
 عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
 
غار سمّی رومانی
 
برخی از بومیان رومانی این غار را پس از آنکه در حدود ۵۰۰ میلیون سال بسته بود باز کردند. این غار در جنوب شرقی رومانی است و با وجود سمّی بودن هوای آن، زیستگاه عقرب ها، عنکبوت ها، کژمهرگان، زالوها و... می باشد. تا کنون کمتر از ۱۰۰نفر جرأت وارد شدن به این غار را داشته اند. چه کسی می داند که در تاریکی غار یک عقرب زیر پایش نباشد.
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
 
غار لیمورهای غول پیکر 
 
غواصان بقایای لیمورهای غول پیکر منقرض شده را درون غاری زیر آب پیدا کردند. اندازه این لیمورها به اندازه یک گوریل بوده است. پیدا شدن استخوان لیمورهای منقرض شده غول پیکر در غارهای زیر آب یکی از عجیب ترین کشف های دانشمندان بوده است.
 
عجیب ترین چیز هایی که در غارها کشف شدند
 
آثار کشف شده در غار نشان می داد که این دسته از لیمورهای منقرض شده تقریبا اندازه یک گوریل بوده اند
 
عجیب ترین چیز هایی که در غارها کشف شدند 
 
أبلیسک (ستون های هرمی شکل سنگی)  
 
أبلیسک ناتمام ستون هرمی شکل سنگی است که در عمق معدن ناتمامی پیدا شدند.  به نظر می رسد مصریان باستان این أبلیسک را به دلیل ترک هایی که در اطراف این ستون برداشته بوده است،  به اتمام نرسانده اند؛ اما اگر بنای آن کامل شود یکی از بزرگترین ستون های هرمی جهان با طول ۲۴ متر و وزن ۱۱۰۰ تن خواهد بود.
 عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
 
ابلسیک ناتمام در أسوان مصر، ابلسیک ستون سنگی چهار گوش و بلندی است که تقریبا در هر جای باستانی می توان یک جفت از آنها را پیدا کرد.
  این بنا در معماری مصر باستان، روم  باستان و روم شرقی وجود داشته است.
 
عجیب ترین چیز هایی که در غارها کشف شدند 
گودال عمیق 
 
غار الیسون Elison در شمال غرب ایالت جورجیا یکی از عمیق ترین غارها در آمریکاست که عمق آن به ۵۸۶ فوت (برابر با ۵۵ متر) می رسد. 
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
 
 مومیایی هایی که فریاد می کشند
 
گفته می شود که این مومیایی ها برای کسانی است که در لحظه کشته شدن مومیایی شده اند. پژوهشگران می گویند این مومیایی ها در لحظه مرگ فریاد نمی زده اند، بلکه پس از گذشت زمان فک آنها افتاده و دهانشان باز به نظر می رسد.
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند 
 
 غار کرم های شب تاب
 
از جمله عجیب ترین چیزهایی که درون غارها یافت شده میلیون ها کرم شب تاب هستند، این غار در نیوزیلند کشف شده است و گردشگران می توانند با اجاره ی یک قایق به درون غار بروند و از درخشش زیبای کرم های شب تاب بر دیواره های غار لذت ببرند.
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند 
جام جمجمه ها 
 
 این جمجمه ها در منطقه باستانی انگلستان کشف شده که نشانه ای از وجود آدم خوارها در این منطقه است. دانشمندان در اعماق غار Gough جمجمه هایی را پیدا کردند که به منظور نوشیدن خون و مشروب حکاکی و تراشیده شده بودند.
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
 
  استفاده از جمجمه دشمنان به عنوان جام از امور مرسوم در برخی ادوار تاریخی بوده است، تا به این شکل خشم و نفرت خود را نسبت به دشمنان خود و پیروزی در انتقام گیری را نشان دهند.
 
عجیب ترین چیز هایی که در غارها کشف شدند
 
 
مومیایی های آتش کابایان 
 
در آغاز قرن بیستم یک هیزم شکن اسپانیایی یک غار حفر شده توسط انسان ها را در فیلیپین کشف کرد. درون این غار مومیایی های کابایان مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل قرار داشتند، روش مومیایی کردن این بود که با آتش و دود بدن آنها را مومیایی می کردند و درون غارها قرار می دادند.
 
عجیب ترین هایی که در غارها کشف شدند
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار