حضور بدلکار ایرانی جیمز باند در یک فیلم تاریخی
کد خبر: ۶۹۳۱
تاریخ انتشار: 2015 August 07    -    ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰

بدلکار ایرانی فیلم جیمز باند به همراه ۱۲ نفر از هم تیمی‌هایش در بزرگترین فیلم تاریخی کشور آذربایجان که ساخت یک کمپانی انگلیسی است، شرکت کرد.

امیر بدری، طراح بدلکاری ایرانی که در فیلم «Sky Fall» جیمز باند حضور داشت و جایزه SAG را هم از کشور آمریکا برای بدلکاری این فیلم دریافت کرده است، درباره فعالیت اخیر خود گفت: فیلم «‌Ali & Nino»از بزرگترین پروژه‌های سینمایی کشور آذربایجان است که توسط کمپانی PIEPIVE کشور انگلستان ساخته شده است و من به همراه تیم خود در این فیلم حضور داشتم.

او که در فستیوال بدلکاری سال گذشته روسیه هم حضور موفقیت‌امیزی داشت، افزود: این فیلم در کشورهای ترکیه ‌و آذربایجان فیلمبرداری شده و مراحل پس از تولید آن در کشور انگلستان در حال انجام است.

بدری با اشاره به اینکه همواره در هر پروژه‌ای تلاش می‌کند به همراه تیم‌اش،‌ علاوه بر کار حرفه‌ای نشانه خوبی از مردم ایرانی و فرهنگ و ادب ایرانی به جای بگذارد، ادامه داد: در فیلم تاریخی «Ali & Nino»، حدود 40 بدلکار از کشورهای آمریکا‌، آلمان،‌ مکزیک، ترکیه و آذربایجان حضور داشتند و 12 نفر آن‌ها هم از کشور ایران بودند. همچین طراحی و سرپرستی تیم ایرانی فیلم را که مربوط به حدود یکصد سال قبل است،‌ هم برعهده داشتم ضمن اینکه صحنه‌های بدلکاری، پرش از ارتفاع و طراحی و اجرای صحنه‌های جنگ و تیراندازی و همچنین بدلکاری با اسب را انجام دادم.

به گفته این بدلکار،‌Garet Milne آمریکایی طراح بدلکاری این فیلم است که طراحی بدلکاری سری فیلم‌های شرلوک هلمز و «Red 2» را انجام داده و بدلکار فیلم جیمز باند هم بوده است.

همچنین در این پروژه بین‌المللی با بیش از 500 نفر عضو، افرادی از کشورهای مختلف حضور داشتند و همایون ارشادی هم از جمله بازیگران آن است. هَلیت اِرگنچ بازیگر نقش سلطان سلیمان و ماریا والورده اسپانیایی هم از دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور دارند.

نویسنده این فیلم کریستوفر همپتون برنده جایزه اسکار است که کارگردان آن را هم Asif Kapada برعهده دارد.

به گزارش ایسنا، ناصر حسینی‌، هادی باقری‌، نادر عسگری‌، محمدرضا شریفی‌، علیرضا شریفی‌، محمد اکبری‌، روح الله سیدی‌، مهدی الهی،‌ ابوالفضل میرزایی و رضا حسینی همکاران بدلکار ایرانی بدری در این فیلم هستند.

امیر بدری تاکنون در چند فیلم‌ ایرانی از جمله «جرم» و «متروپل» مسعود کیمیایی،‌ «شهر موش‌ها2» مرضیه برومند، «‌13» هومن سیدی ، «آرایش غلیظ» حمید نعمت‌اله و «خط ویژه» مصطفی کیایی به عنوان بدلکار جضور داشته است.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر