برپایی نماز برای ملاعمر+ عکس
کد خبر: ۶۶۲۳
تاریخ انتشار: 2015 August 03    -    ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
پس از اعلام خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان در چهارشنبه هفته گذشته در روز جمعه در نخستین نماز جمعه پس از انتشار این خبر در نماز جمعه شهر پیشاور پاکستان دوستداران طالبان برای آمرزش رهبر درگذشته طالبان نماز خواندند.

تصویر زیر که متعلق به خبرگزاری آسوشیتدپرس است نماز جمعه مسجدی در پیشاور است که طرفداران طالبان و ملاعمر در حال خواندن نماز برای او هستند. بر اساس اعلام منابع پاکستانی و دولت افغانستان ملاعمر دو سال پیش در اثر بیماری در گذشته است.

برگزاری نماز برای ملا عمر +عکس

روزنامه واشنگتن پست آمریکا نیز فاش ساخته که لئون پانه تا رییس وقت سازمان سیا در سال 2011 در جریان سفر خود به اسلام آباد از طریق رییس جمهور پاکستان در جریان بستری بودن ملاعمر در بیمارستانی در کراچی پاکستان قرار می گیرد. حکومت ملاعمر بر افغانستان (حکومت طالبان) پس از عدم تحویل بن لادن به آمریکا به عنوان مظنون اصلی حملات 11 سپتامبر مورد حمله آمریکا قرار گرفته و ساقط شد و ملاعمر به همراه جمع دیگری از رهبران طالبان به پاکستان گریختند. تصمیمات سیاسی طالبان در سال های گذشته در شورایی به نام شورای کویته در پاکستان گرفته می شد. آمریکا برای دستگیری ملاعمر 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

عصرایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر