پروفسور حسابی عکسی با اینشتین ندارد
کد خبر: ۶۵۸۹
تاریخ انتشار: 2015 August 02    -    ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰

مدت‌هاست تصاویری از پروفسور حسابی و پروفسور اینشتین در فضای مجازی منتشر می‌شود که این مسأله دارای ابهامات فراوانی است. پیش‌تر نیز برخی به این موضوع اعتراض کرده و توضیح داده بودند که چنین عکس‌هایی صحت ندارد.

ایرج حسابی - فرزند پروفسور حسابی - درباره این عکس‌ها و صحت آن نظر متفاوتی با منتشرکنندگان آن دارد.

مهندس ایرج حسابی با گلایه شدید از انتشار این تصاویر می‌گوید: دکتر حسابی عکسی با آلبرت اینشتین ندارد. این عکس را هم ساخته‌اند تا آبروی دکتر حسابی را ببرند.

او می‌افزاید: یک نفر شبی با دوستانش بحث می‌کرده که ما چه کار کنیم تا آبروی دکتر حسابی را ببریم. یکی از دوستان ایشان، که مرا قسم داده اسمش را نگویم، به من گفت این آقا در آن جلسه، عکس کورت گودل را آورد و گفت این عکس را به عنوان عکس دکتر حسابی و اینشتین منتشر می‌کنیم. دوستانش به او گفته‌اند صاحب این عکس لاغر است ولی دکتر حسابی لاغر نیست. ایشان هم گفته است اشکالی ندارد، مثلاً عکس دوران جوانی دکتر حسابی است. به من چه مربوط است؟ چرا من باید پاسخگوی این عکس جعلی باشم؟

ایرج حسابی همچنین می‌گوید: عکس کسانی را که شباهتی به دکتر حسابی داشته‌اند به عنوان عکس دکتر حسابی در کنار اینشتین منتشر کرده‌اند و بعد گفته‌اند ایرج حسابی گفته این‌ها عکس‌های پدر من است.

فرزند پروفسور حسابی تاکید کرد: من پدر خودم را می‌شناسم و عکس‌هایش را از آغاز تا به آخر هم دارم. هر وقت هم لازم باشد، عکس‌های او را منتشر می‌کنم.

در زیر، دو نمونه از این عکس‌های جعلی را مشاهده می‌کنید:باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر