ابتکاری برای مقابله با ریختن زباله + عکس
کد خبر: ۶۵۱۸
تاریخ انتشار: 2015 August 01    -    ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۰

شهردار یکی از شهرهای مکزیک، برای تنبیه افرادی که در خیابان آشغال می‌ریزند، دست به ابتکار جالبی زده است.

شهردار شهر «سن نیکولاس د لوس گارزا» در شمال مکزیک تصمیم گرفت عکس افرادی که مقررات را رعایت نمی‌کنند و در خیابان‌ها آشغال می‌ریزند، به صورت بزرگ در تابلوهایی در سطح شهر به نام تابلوهای شرم، نصب شود.

بر روی این تابلوها، تصویر افراد به شیوه عکس افراد زندانی طراحی شده و زیر آن نوشته شده است : «به دلیل کثیفی‌اش بازداشت شد».

شهردار این منطقه در کنفرانس مطبوعاتی گفت این مجازات عمومی به علاوه جریمه نقدی و بازداشت از این پس برای هر فردی که سه مرتبه آشغال‌ها را در خیابان رها کند عملی خواهد شد.

فردی که عکسش در این تابلوی بزرگ - که تصویر آن را می‌بینید - قرار داده شده از ماه می گذشته تاکنون سه مرتبه آشغال‌ها را در پیاده‌رو رها کرده بود.

این شهردار گفت که عکس نقض‌کنندگان مقررات به همراه اسامی آنها به صورت کامل بر روی تابلوهای شرم قرار داده خواهد شد.

در این شهر معمولا زباله‌ها صبح‌ها به وسیله خودرو جمع‌آوری می‌شود که نزدیک شدن خود را به خانه‌ها اعلام می‌کند تا مردم زباله خود را بیرون بگذارند. با این حال برخی از افراد زباله‌های خود را شبانه در خیابان‌ها رها می‌کنند.

شهردار اضافه کرد: روزانه 25 تن آشغال و زباله که در خیابان‌ها ریخته شده‌اند جمع‌آوری می‌شود. این زباله‌ها باعث از کار افتادن کانال‌های دفع آب‌های روان و ایجاد مشکل به هنگام بارندگی می‌شود.

شهردار در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا این تابلوها ناقض حقوق بشر نیست؟ گفت: فرهنگ پاکیزگی باید تغییر کند.

عصر ایران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر