بهترین تب‌بر برای نوزادان
کد خبر: ۶۴۹۴۳
تاریخ انتشار: 2017 February 19    -    ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
حسین معصومی اصل در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان در ارتباط با سرماخوردگی کودکان، اظهار داشت: نوزادان تا یکی دو ماه پس از تولد به دلیل داشتن آنتی‌بادی‌های مادری خیلی اندک دچار سرماخوردگی می‌شوند ولی در ماه‌های بالاتر از سه ماه این مشکل ممکن است در نوزادان بروز کند.

وی افزود: اقدامات حمایتی و علامتی بهترین توصیه برای درمان نوزادان سرماخورده است که توصیه می‌شود شستشوی بینی نوزاد با قطره کلریدسدیم انجام گیرد و شربت‌های استامینوفن نیز با دوز مناسب در بازه‌های زمانی مشخص استفاده شود.

عضو هیات مدیره انجمن عفونی کودکان ادامه داد: به هیچ وجه در کودکان و نوزادان سرماخورده نباید آنتی بیوتیک مصرف شود مگر اینکه پزشک تشخیص دهد که سرماخوردگی با عارضه‌هایی همچون سینوزیت و عفونت گوش میانی همراه شده باشد.

معصومی اصل با تاکید بر اینکه بسیاری از مادران برای درمان تب کودکان‌شان از شیاف استفاده می‌کنند، گفت: این اقدام برای کاهش طب کودک مناسب نیست و ساده‌ترین و کم‌عارضه‌ترین دارو استفاده از شربت استامینوفن است و همزمان با آن نیز باید پاشویه انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که تب بسیار بالا بود و استفاده از شربت موثر واقع نشد با مشورت پزشک در موارد اورژانسی استفاده از شیافت مد نظر قرار می‌گیرد.

عضو هیات مدیره انجمن عفونی کودکان اضافه کرد: کودکانی که دچار تب ناشی از سرماخوردگی هستند و موعد واکسن آنها فرا رسیده باید تزریق واکسن‌شان عقب انداخته شود چرا که در غیر این صورت وضعیت نوزاد نیز بدتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار