زجرکش شدن مشهورترین شیر زیمبابوه به دست جهانگرد آمریکایی
کد خبر: ۶۳۴۵
تاریخ انتشار: 2015 July 30    -    ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰
مقامات سازمان حفاظت از حیات وحش زیمبابوه اعلام کرده‌اند که والتر جیمز پالمر، دندانپزشک ثروتمند آمریکایی که برای بازدید و شکار به زیمبابوه سفر کرده بود، با تیر و کمان یک شیر متعلق به پارک ملی هوانگه را زخمی کرد و سپس آن را به ضرب گلوله کشت.

به نوشته بی بی سی، این جهانگرد آمریکایی با کمک یک شکارچی محلی و بستن طعمه به پشت خودرو خود، سیسیل، شیر مشهور این پارک را به خارج از پارک کشاند و سپس به عنوان شکار، آن را با تیروکمان هدف قرار داد. شیر زخمی از محل گریخت و پالمر و شکارچی محلی به مدت 40 ساعت آن را تعقیب کردند و سپس با شلیک گلوله کشتند.
سیسیل، شیر نر 13 ساله، به خاطر یال سیاهرنگ خود شهرت داشت و هر سال حدود 50 هزار نفر برای بازدید از پارک و دیدن سیسیل به این منطقه سفر می‌کردند. بیش از نیم از آنان از خارج از زیمبابوه برای دیدن سیسیل به این پارک می‌آمدند.
منابع خبری زیمبابوه به نقل از مقامات قضایی گزارش کرده‌اند که یک زمین‌دار محلی و یک شکارچی حرفه‌ای روز چهارشنبه برای تفهیم اتهام در ارتباط با شکار غیرقانونی در دادگاه حاضر خواهند شد. در این گزارش‌ها، از جهانگرد آمریکایی نامی برده نشده است.
مسئولین پارک گفته اند که سیسیل یک شیر نر "تقریبا رام" بود.
والتر پالمر ساکن ایالت مینوستا در آمریکا، به عنوان شکارچی با تیروکمان شهرت دارد و برای شکار حیواناتی مانند پلنگ، گاومیش، کرگدن و سایر پستانداران بزرگ به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند. وی گفته است که با اعتماد به اظهارات راهنماهای محلی، معتقد بود که شکار این شیر قانونی است.
روز چهارشنبه، حساب‌های توئیئر، فیسبوک و همچنین وبسایت کلینیک این دندانپزشک به دلیل کثرت پیام‌های سرزنش آمیز و سیل ناسزا بسته شد.
موج اعتراضات به دندانپزشک آمریکایی
در کشورهای آفریقای جنوبی، نامیبیا و زیمبابوه شکار محدود شیر و برخی دیگر از پستانداران بزرگ در شرایط خاص و با کسب مجوز مخصوص مجاز است اما کشتن آنها در پارک‌های ملی جرم محسوب می شود. بهای این مجوزها گاه به چند صد هزار دلار آمریکایی بالغ شده است.

کارشناسان محیط زیست زیمبابوه گفته اند که از سیسل چند توله شیر کوچک باقی مانده اما احتمال دارد که شیر نری که جای او را در سلسله مراتب گروه خواهد گرفت، آنها را بکشد.
منبع:عصرایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر